1. * 5651 Sayılı Kanun'a göre TÜM ÜYELERİMİZ yaptıkları paylaşımlardan sorumludur.
    * Telif hakkına konu olan eserlerin yasal olmayan şekilde paylaşıldığını ve yasal haklarının çiğnendiğini düşünen hak sahiplerinin İLETİŞİM bölümünden bize ulaşmaları durumunda ilgili şikayet incelenip gereği 1 (bir) hafta içinde gereği yapılacaktır.
    E-posta adresimiz

Pencere

Konusu 'Okunası Yazılar' forumundadır ve KıRMıZı tarafından 25 Mart 2009 başlatılmıştır.

1. KıRMıZı
    Aşık

KıRMıZı TeK BaşıNa CUMHURİYET V.I.P

Beğenileri:
    4.757
    Ödül Puanları:
    11.580
    Meslek:
    Karmaşıkkk
    Yer:
    TÜRKİYE
    Banka:
    332 ÇTL
    Genc bir cift, yeni bir mahalledeki yeni evlerine tasinmislar. Sabah kahvaltı yaparlarken, komsu da camasırları asıyormus. Kadın kocasına ' Bak, camasırlari yeterince temiz değil, camasır yıkamayı bilmiyor, belki de doğru sabunu kullanmıyor.' demis. Kocası ona bakmıs, hicbir sey söylememis, kahvaltısına devam etmis.

Kadın, komsusunun camasır astıgını gördüğü her sabah aynı yorumu yapmaya devam etmis.

Bir ay kadar sonra, bir sabah, komsusunun camasırlarının tertemiz olduğunu gören kadın cok sasırmıs 'Bak..demis kocasına ' çamasır yıkamayı öğrendi sonunda, merak ediyorum, kim öğretti acaba ?'

'Ben bu sabah biraz erken kalkıp penceremizi sildim' diye cevap vermis kocası.

Hayatta da böyle degil midir ?

Baskalarını izlerken gördüklerimiz, baktığımız pencerenin ne kadar temiz olduğuna bağıdır. Birini eleştirmeden ve hemen yargılamaya davranmadan önce zihin durumumuza bakmak ve 'iyi' olanı görmeye hazır olup olmadığımızı farketmek güzel bir fikir olabilir..

Alıntıdır.

2. YoRuMSuZ
    Avare

YoRuMSuZ Biz işimize bakalım!

Beğenileri:
    7.324
    Ödül Puanları:
    11.330
    Banka:
    8.714 ÇTL
    Bu yazıyı şimdi mailimde okudum ve eklemek için dönmüştüm ki eklenmiş :)

Teşekkürler Kırmızı. Gerçekten okunası bir yazı... Hep kendi penceremizden göründüğü gibi değerlendiriyoruz herşeyi. İğneyi arada bir de olsa kendimize batırmayı öğrenmemiz lazım...

3. Hazangülü

Hazangülü Forum Onuru

Beğenileri:
    117
    Ödül Puanları:
    4.480
    Banka:
    976 ÇTL
    Hayatta da böyle degil midir ?

Baskalarını izlerken gördüklerimiz, baktığımız pencerenin ne kadar temiz olduğuna bağıdır. Birini eleştirmeden ve hemen yargılamaya davranmadan önce zihin durumumuza bakmak ve 'iyi' olanı görmeye hazır olup olmadığımızı farketmek güzel bir fikir olabilir..

superrrrrrrr eline yuregine saglik

4. Schweppes

Schweppes Forum Tutkunu

Beğenileri:
    12
    Ödül Puanları:
    1.130
    Meslek:
    DedeKtif
    Yer:
    Uğrunda gemilerin karadan yürütüldüğü yerden:)
    Banka:
    55 ÇTL
    hemen yargılamaya davranmadan önce zihin durumumuza bakmak ve 'iyi' olanı görmeye hazır olup olmadığımızı farketmek güzel bir fikir olabilir..

Hepimizi yapıyoruz bunu çok hoş biryazı sağol kırmıızı

Sayfayı Paylaş