Phi Phi Adası

BeReNN

Özel Üye
Özel üye
Katılım
30 Nsn 2011
Mesajlar
12,995
Beğeniler
505
Yaş
33
Şehir
Istanbul, Turkey
#1
Phuket'ten 50 dakikalık bir hızlı tekne yolculuğuyla ulaşılan bölge Phi Phi Don ve Phi Phi Leh adlarında iki adadan oluşuyor.
Bunlardan birinde feribot limanı ve oteller bulunurken diğeri ise kimsenin yaşamadığı ormanlardan ve büyüleyici sahillerden oluşuyor. Leonardo Di Caprio'nun oynadığı The Beach filminin çekildiği Loh Sama plajı ve Maya Koyu'da Phi Phi Leh'te bulunuyor.



çok küçük bir ada olan phi phi tayland'ın güneyinde yer almaktadır. phuket aktarmalı olarak gidebileciğiniz adaya her tip gemi yanaşamadığından oteller(hepi topu 3-4 tane zaten) sizi alması için longtail isimli uzun kayıklardan gönderir. gemiden iner inmez direkt kayıkta boynunuza çiçekleri geçiren taylandlı kızlar size hoş bir tatil geçireceğiniz sinyallerini en baştan verir. otelinize geldiğinizde düz ayak olan odanıza girersiniz ve yatağınıza taze çiçeklerden welcome yazılmış olduğunu görürsünüz (bozmayada kıyamaz insan). daha sonra odanızın önünden bahçeye çıktığınızda önce yeşillikler ve ağaçlar sizi karşılar. yerler çimle kaplıdır. 15-20 metre sonra bembeyaz bir kumsal sizi karşılar. hatta odanızın tam karşısında denize sıfır ağaçlar vardır ve denizin üstüne kurulmuş 2 hamak da size aittir (işte o an cennetteyim galiba diyebilirsiniz). etrafında 46 ada bulunmaktatır. bunlardan en meşhuru beach filminin de çekildiği maya beach’tir. oraya longtail dediğimiz kayıklarla gitmek mümkün, çok da keyifli oluyor. hatta bir gün içinde birden fazla adayı kapsayan turlar da mevcut. ayrıca scubacılar için burası bir tam bir cennet; 1700 deniz canlısının 1500 ünü bu sularda görmek mümkün.

ayrıca turu satan acenta bu adada balayı paketi alanlara 10 yıl evlilik garantisi veriyor valla ben onların yalancıyım ama güzel bir tatil geçireceğinizden şüpheniz olmasın.










 
Top