Photoshop İle Buz Efekti

sherry

V.I.P
V.I.P
Katılım
20 Arl 2006
Mesajlar
2,661
Beğeniler
43
#1
File> New komutlarını kullanarak aşağıdaki boyutlarda ve özelliklerde bir dosya oluşturuyoruz. Mode="grayscale" , contents="background color" olduğuna dikkat edelim.Horizantal Type Mask Tool aracı ile resimdeki gibi yazımızı yazıyoruz.Edit>Fill>Foreground Color komutları sayesinde yazımızın içini siyah ile dolduruyoruz ve seçiciliğini gidermeden Select>Inverse komutlarını uyguluyoruz.

Şimdi de Filter>Pixelate>Crystallize efektini uygulayın ve aşağıdaki resimdeki gibi 12 değerini verin. Tekrar Select/InverseyapınFilter>Noise>Add Noise efektini uygulayın ve aşağıdaki resimdeki gibi Amount değerini 80 yazıp Gaussian seçeneğini işaretleyin.Filter>Blur>Gaussian Blur efektini verin ve aşağıdaki gibi 2-3 gibi bir değer yazın.Image>Adjust>Curves 'ı tıklayın ve aşağıdaki eğrisel grafiği oluşturmaya çalışın. Grafiği oluşturduktan sonra onaylayın.Select/> Deselect komutlarını kullanarak seçililiğini iptal edin.Image>Adjust>Invert komutlarını tıklayın.

Image>Rotate Canvas>90cww komutları ile resmi 90 derece döndürün.

Filter>Stylize>Wind efektini uygulayın. Aşağıdaki resimde olduğu gibi Method:Wind, Direction 'ı From the: left seçip onaylayın. Ctrl + F ile bu efekti tekrarlayabilirsiniz.Image>Rotate Canvas> 90cw ile yazıyı düzeltin.

Image>Mode>RGB Color'ı tıklayın.
Image>Adjust>Hue/Saturation'ı açın Colorize 'ı işaretleyip aşağıdaki değerleri yazıp onaylayın.Ve işte yazımız:

 

ZeyNoO

٠•●♥ KuŞ YüreKLi ♥●•٠
V.I.P
Katılım
5 Ags 2008
Mesajlar
61,909
Beğeniler
6,252
Takım
GALATASARAY
#2
Photoshopta bi tek buz efektini yapmayı biliyorum :D teşekkürler
 

Benzer konular

Top