1. ÇeReZFoRuM - yeni katılımcılar ve yöneticiler...
  Kendisi dışında 5 katılımcı ve kurallara uyan üye (sürekli devam eden) kazandıranlar ADMİN veya ADMİNE yetkisiyle forum yönetim kadrosunda yer alabilir. Amaç forumda hareketlilik sağlamaktır...Duyuru 31 Mart'a kadar geçerlidir.

Photoshop İle Göz Rengi Değiştirme

Konusu 'Adobe Photoshop Dersleri' forumundadır ve PoYRaZ tarafından 18 Nisan 2012 başlatılmıştır.

 1. PoYRaZ

  PoYRaZ Aktif

  Katılım:
  9 Nisan 2012
  Mesajlar:
  263
  Beğenileri:
  2
  Ödül Puanları:
  620
  Banka:
  91 ÇTL
  1) İlk önce kullanacağımız resmi açıp, tek tek her iki gözü de seçip yeni bir katman yani layer yarat diyoruz.

  2) Bu yarattığımız katmanları birleştiriyoruz ki değişiklikleri her iki gözde de çok rahat yapabilelim.

  3) Katmanları tekrar seçiyoruz ve içlerini istediğimiz renkle boyuyoruz. Burada nasıl boyadığınızın bir önemi yok.Ben kalem kullandım, kolay olması açısından.

  4) Katmanların bulunduğu pencerenin üstünde 'normal' olarak ayarlanmış blending mode ayarını, isterseniz 'multiply' isterseniz de 'hue' yapabilirsiniz. Multiply yaparsanız renkleri üst üste bindirerek bir karışım elde ediyor fakat diğerinden biraz daha sahte duruyor. Hue'nun türkçesi 'ton' olarak geçiyor. Biz bunu seçiyoruz çünkü çok daha gerçekçi bulduk denemelerimizde.

  5) Bir önceki işlemi yaptıktan sonra rengimiz biraz fazla üste çıkmış olabilir. Bunun için de şeffaflık ayarından biraz azaltmamız gerekiyor. Bizce en iyi değer %60 ile %70 arasında çıktı. Fakat o anda fotoğrafa gelen ışık ile alakalı bir durum olduğundan sizce hangisi daha gerçekçi duruyorsa onu seçin.

  [​IMG]
   

Sayfayı Paylaş