Photoshop İle Web Fotoğraf Galerisi Oluşturmak

YoRuMSuZ

Biz işimize bakalım...
Katılım
7 Hzr 2006
Mesajlar
37,475
Beğeniler
9,003
Takım
GALATASARAY
#1
Photoshop programını açın ve File menüsünden Automate seçeneği altından Web Photo Galery seçeneğini seçin. Aşağıda web photo galery penceresinin resmi ve altında pencere seçeneklerinin açıklaması verilmiştir.

 • Styles : Buradaki açılır menüden web fotoğraf albümü için sitil bilirliyoruz. Sağ taraftaki önizleme penceresinden seçilen sitilin önizlemesini görebilirsiniz.
 • Use : Burada folder seçeneği seçili olarak kalsın. Alttaki browse tıklanarak fotoğraf galerisine eklenecek resimlerin bulunduğu klasör seçilir.
 • Destination Butonu : Bu buton ile hedef klasör seçilir. Hedef klasöre web fotoğraf galerisi için gerekli resim ve web sayfaları oluşturulacaktır. Yani oluşturma işlemi tamamlandıktan sonra Fotoğraf albümünüze bu klasör içindeki index.html sayfası ile ulaşabilirsiniz.
 • Options Bölümü : Bu bölümde general, banner, large images gibi seçenekler bulunur. Bu seçenekler tek tek seçilerek istenilen ayarlamalar yapılır. Bu seçeneklerden bazıları aşağıda açıklanmıştır.
  [*]General : Extension seçeneği ile sayfa htm veya html uzantılı olarak oluşturulur.
  [*]Banner : Site Name bölümüne oluşturacağınız fotoğraf galerisinin başlığı yazılır.
  [*]Large Images : Bu seçenek ile oluşturulacak galeride büyük resimlerin boyutu, kalitesi, kenarlık biçimi gibi özellikler belirlenir.
  [*]Thumbnails : Galeride oluşacak küçük resimlerin boyutu ve kenarlık biçimleri buradan belirlenir.
  [*]Custom Color : Fotoğraf galerisinde zemin, yazı ve link renkleri buradan belirlenir.​

Alıntı...
 
Son düzenleme:
Top