1. * 5651 Sayılı Kanun'a göre TÜM ÜYELERİMİZ yaptıkları paylaşımlardan sorumludur.
    * Telif hakkına konu olan eserlerin yasal olmayan şekilde paylaşıldığını ve yasal haklarının çiğnendiğini düşünen hak sahiplerinin İLETİŞİM bölümünden bize ulaşmaları durumunda ilgili şikayet incelenip gereği 1 (bir) hafta içinde gereği yapılacaktır.
    E-posta adresimiz

Photoshop Saç Rengi Değiştirme

Konusu 'Adobe Photoshop Dersleri' forumundadır ve ZeyNoO tarafından 15 Ağustos 2011 başlatılmıştır.

1. ZeyNoO
    Melek

ZeyNoO ٠•●♥ KuŞ YüreKLi ♥●•٠ AdminE

Beğenileri:
    5.783
    Ödül Puanları:
    12.080
    Meslek:
    Muhasebe
    Yer:
    ❤ Şehr-i İstanbul ❤
    Banka:
    3.063 ÇTL
    İlk önce resmi photoshop'ta açıyoruz. Ben bu arkadaşı seçtim.

Şimdi Background katmanını kopyalayın ve ctrl+u tuşlarına basın. Açılan pencerede colorize kutucuğunu işaretleyin. Ve burada kaydırma çubuklarıyla istediğiniz bir rengi ayarlayın. Ayarladığımız renk daha sonra yapacağımız bir işlem ile daha güzel bir hale gelecek siz sadece rengi seçin ve OK deyin. Düzeltmesi kolay

Ardından kopya katman seçili iken layer>add layer mask>hide all komutunu verin. Bütün değişiklikler kaybolacak ama önemli değil. Ekrandaki görüntü aşağıdaki gibi olsun yeter

Yumuşak bir fırça seçin ve önplan (foreground) siyah yaparak saçları boyayın. Daha önce belirlediğimiz renk ortaya çıkacaktır. Saçların ince yerlerini fırça boyutunu küçülterek daha rahat boyayabilirsiniz.

Blending mode'u da soft light olarak ayarlayın. (Layer yazan yerin altından)

Son düzenleyen: Moderatör: 12 Ağustos 2015
  2. YounG_MaN

YounG_MaN Usta

Beğenileri:
    26
    Ödül Puanları:
    630
    Banka:
    0 ÇTL
    harkulade çok fazla ilgilenirim bende ama saç rengi tuhafmış daha önce hiç yapmamıştım bilgi için tşkler

3. ZeyNoO
    Melek

ZeyNoO ٠•●♥ KuŞ YüreKLi ♥●•٠ AdminE

Beğenileri:
    5.783
    Ödül Puanları:
    12.080
    Meslek:
    Muhasebe
    Yer:
    ❤ Şehr-i İstanbul ❤
    Banka:
    3.063 ÇTL
    Bi ara bende çok ilgileniyordum photoshopla Cerezforumdan önce :D
    Araya iş hayatı falanda girince hepsi yalan oldu :)
    Bunu bende denemedim maksat paylaşım :)

YounG_MaN bunu beğendi.
  4. YounG_MaN

YounG_MaN Usta

Beğenileri:
    26
    Ödül Puanları:
    630
    Banka:
    0 ÇTL
    ben bilgisayar teknisyeniyim hayatım bilgisayar başında geçti dostum oldu o bende paylaşımla uğraşırım ama paylaşımlarımı önce ben denerim ki sorulacak sorulara verilebilecek cevap bulayım denenmeyen yola yol demem ben yolu denemek lazım ki nereye gittiğini anlaya bilesin

Sayfayı Paylaş