Photoshopda ile gölgeli yazı yazmak

Mc_ÖRGE

HalaMadrid
Katılım
15 Eyl 2009
Mesajlar
1,647
Beğeniler
84
Şehir
İzmir
#1
Photoshop ile gölgeli yazı yazmak

Aşağıdaki gibi bir resmin üzerine gölgeli yazıp sonraki resim görünümünü elde edeceğiz.Yazınızı yazın. Resim üzerinde bulunmasını istediğiniz yere getirin. Seçili hale getirin ve alfa kanalı olarak kaydedin. Seçililiğini gidermeyin Resminize dönün. Yazı layer'ını görünmez kılın. Çünkü artık orada işimiz bitti.Seçili alanı 2-3 piksel yukarı ve sola kaydırın. 5 piksellik feather verin.

Load selection'dan ilk kaydettiğiniz alfa kanalını (yazıyı) yükleyeceksiniz. Ama iki alanın kesiştiği bölüme gereksinim duyduğumuz için, Subtract from Selection'u işaretleyin.Kesişme sonucu elde etmek istediğimiz alanı yanda görüyorsunuz. Ctrl +H ile seçililik çizgilerini gizleyin.Koyulaştırmayı yapabileceğiniz herhangi bir araçtan yararlanabilirsiniz.Hue/Saturation, Brightness/Contrast, Curves, Level kullanabilirsiniz.

Aşağıda gördüğüz ayarları Brightness/Contrast ile yapabilirsiniz.Alfa 1 kanalını tekrar yükleyip, (resmin genel renk dağılımına göre) yazının rengini çok az açmanız ya da koyulaştırmanız daha belirgin olmasını sağlar.

 

Benzer konular

Top