1. * 5651 Sayılı Kanun'a göre TÜM ÜYELERİMİZ yaptıkları paylaşımlardan sorumludur.
    * Telif hakkına konu olan eserlerin yasal olmayan şekilde paylaşıldığını ve yasal haklarının çiğnendiğini düşünen hak sahiplerinin İLETİŞİM bölümünden bize ulaşmaları durumunda ilgili şikayet incelenip gereği 1 (bir) hafta içinde gereği yapılacaktır.
    E-posta adresimiz

Photoshop'ta Resimlere Kabarık Yazılar Ekleme

Konusu 'Adobe Photoshop Dersleri' forumundadır ve sherry tarafından 4 Eylül 2007 başlatılmıştır.

1. sherry

sherry V.I.P V.I.P

Beğenileri:
    41
    Ödül Puanları:
    1.980
    Banka:
    286 ÇTL
    Resimlerinizin üzerine photoshop programını kullanarak aşağıdaki gibi kabarık yazılar ekleyebiliriz. Bu yazılar güzel bir resmin üzerine ekleyeceğiniz şiirler olabileceiği gibi tanıtım amaçlı yazılar da olabilir. Özellikle foruma eklediğimiz resimlerde bu tür yazı efektlerini kullanırsak hem emeğe saygı adına forumun tanıtımını yapmış oluruz hem de hoş bir görüntü elde etmiş oluruz. Şimdi nasıl yapıldığına bakalım.
    Photoshop programını çalıştırıyoruz. "File" menüsünden "Open" komutunu kullanarak Üzerine yazı yazmak istediğiniz resmi açıyoruz. Araç kutusundan aşağıdaki resimde işaretli olan metin aracını seçiyoruz.

"T" şeklinde olan bu metin aracını seçtikten sonra resmin yazı yazmak istediğimiz bölümüne tıklıyoruz ve "siyah" rengi kullanarak metni yazıyoruz. Ben yukarıdaki resim üzerine "CeReZFoRuM" yazısını ekledim.

Daha sonra yukarıda bulunan menülerden "Wİndows" menüsünü tıklayıp "Layer" komutunun yanında onay işareti(tick) olup olmadığını kontrol ediyoruz. Onay işareti varsa aşağıda görünen photoshop ekranının sağ tarafındaki layer pencerresine geçiyoruz.Eğer onay işareti yoksa "Layer" komutuna bir kez tıklıyoruz. Böylece bu pencerenin ekranda görünmesini sağlıyoruz.

Şimdi yukarıdaki resimde görülen "normal" seçeneğinin seçili olduğu menüden aşagıdaki resimde görüldüğü gibi "color dodge" seçeneğini seçiyoruz ve yazımızı şeffaflaştırıyoruz. Artık resim üzerinde yazdığımız yazı görünmüyor.

Son olarak yukarıdaki menülerden "Layer" menüsü içinde bulunan "Layer Style" komutunu tıklıyoruz. Açılan menüden "Bewel and Emboss" seçeneğini seçip onaylıyoruz. Artık resmmimiz ve yazımız aşağıda görüldüğü gibi:)

Evet herkese Cerezforumlu bol resimler:P

2. YoRuMSuZ
    Avare

YoRuMSuZ Biz işimize bakalım!

Beğenileri:
    7.323
    Ödül Puanları:
    11.330
    Banka:
    8.713 ÇTL
    Güzel bir çalışma seviyorum bu tarzı :) Eğer bu çalışmalar çoğalırsa Grafik - Photoshop diye bir bölüm açabiliriz.

3. sherry

sherry V.I.P V.I.P

Beğenileri:
    41
    Ödül Puanları:
    1.980
    Banka:
    286 ÇTL
    Çoğalır inşallah:) Şaka bir yana aslında çok güzel bir kaynak olur. Bu kapsamda çok fazla konu var ben zamanla paylaşmaya çalışırım bildiklerimi.

4. YoRuMSuZ
    Avare

YoRuMSuZ Biz işimize bakalım!

Beğenileri:
    7.323
    Ödül Puanları:
    11.330
    Banka:
    8.713 ÇTL
    5 konu olduğunda ayrı bölüm başlığı hazır :) Artık bedne PSP ile ilgili bir bölüm açarım :P

5. sherry

sherry V.I.P V.I.P

Beğenileri:
    41
    Ödül Puanları:
    1.980
    Banka:
    286 ÇTL
    Kıskanç Admin ne olacak ama önce ben ekledim:P
    Aç tabi ya paylaşmak herzaman güzeldir:)

6. Hazangülü

Hazangülü Forum Onuru

Beğenileri:
    117
    Ödül Puanları:
    4.480
    Banka:
    976 ÇTL
    tesekkurler dostt :(( özledim arada bir gel :(( emegine yuregine saglikkkk

Sayfayı Paylaş