Pırasanın Faydaları

~meLek~

GalataSaray'ım
Katılım
15 Tem 2013
Mesajlar
3,477
Beğeniler
190
Şehir
Napcan geLcenmi ki?
#1
Prof. Dr. İbrahim Saraçoğlu pırasanın faydalarını anlattı.
Pendik Belediyesi'nin düzenlediği 'Sağlığın Bereketi' adlı konferansa konuk olan Prof. Dr. İbrahim Saraçoğlu troid hastaları için dereotunu önerirken böbrek taşı rahatsızlığından dert yakınanlara ise Pırasa tüketmeyi önerdi.
''BÖBREK TAŞI İÇİN 'PIRASA' TÜKETİN''

Bir izleyicinin 'böbrek taşı olmaması için ne yapmalı?' sorusuna Prof. Dr. İbrahim Saraçoğlu ''Böbrek taşının oluşmaması için pırasa yiyin. Zeytinyağlı veya yemeğini yapabilirsiniz. Ancak içine pirinç veya havuç koymayacaksınız.'' diye konuştu.
Prof. Dr. İbrahimSaraçoğlu konuşmasını şöyle sürdürdü; ''İki büyük lahana yaprağını yani lahananın en dış iki yaprağını 15 dakika yarım litre suda kaynatıp için. Varis için birebir. Ne ağrı kalır ne sızı. Daha ikinci günde ayaklarınızdaki ağrıların yok olduğunu hayretle göreceksiniz. İdrar yolu enfeksiyonu için Melisa Çayı birebir. Günde 3 defa içeceksiniz. Yine Karnıbahar bulunmaz bir nimet. Haşlayıp suyunu içeceksiniz. Özellikle kadınlar kullansın. Hipertansiyon için bir su bardağı doğal Nar suyu içeceksiniz. Yanında 8-10 yaprakta Marul yiyeceksiniz. Bir yudum Nar suyu bir yaprak Marul. Bir ay boyunca öğleden önce ve sonra günde iki kez uygulayın. Hem tansiyonu düşürüyor hem de tedavi ediyor. Yanlız ilacı sakın kesmeyin. Vişne mevsimi geldiğinde bol bol vişne tüketin. Kas erimesi için birebir.''
 
Top