PKK, CHP'li Vekili Kaçırdı

Papatya

Men sebete nebete...
Süper Moderatör
Katılım
6 Ags 2012
Mesajlar
22,022
Beğeniler
6,467
Şehir
Seattle.
#1


-

CHP Tunceli Milletvekili Hüseyin Aygün, Tunceli- Ovacık Karayolu'nu kesen bir grup PKK'lı terörist tarafından kaçırıldı.

Teröristler, araçta bulunan ve milletvekilinin Tunceli'deki basın işleriyle ilgilenen Kadir Merkit ile bir kişiyi, "Biz milletvekilini kaçırıyoruz. Siz gidin" diyerek serbest bıraktıktan sonra, Hüseyin Aygün'ü rehin alarak dağlık alanda izlerini kaybettirdi.

CHP Tunceli Milletvekili Hüseyin Aygün, dün seçim bölgesi Tunceli'nin Ovacık İlçesi'nde incelemelerde bulunduktan sonra bugün beraberinde Tunceli'deki basın ve özel işleriyle ilgilenen Kader Merkit ile basın danışmanı olduğu ifade edilen iki kişiyle birlikte Tunceli'ye dönmek üzere yola çıktı.

Hüseyin Aygün ve beraberindeki iki kişinin bulunduğu otomobilin önü, bu akşam saat 18.30 sıralarında Tunceli Ovacık Karayolu 35'in kilometresindeki Karafırtına ve Veliçeşmesi Mevkii'nde PKK'lı teröristlerce kesildi. Teröristler, milletvekili ve beraberindekileri silah tehditi ile araçtan indirdi. PKK'lılar Kadir Merkit ile beraberindeki kişiye, "Biz milletvekilini kaçırıyoruz. Siz gidin" diyerek serbest bıraktıktan sonra Hüseyin Aygün'i yanlarına alarak dağlık alanda izlerini kaybettirdi.

Olay, Milletvekili Hüseyin Aygün'ün aracında bulunan iki kişinin haber vermesiyle ortaya çıktı. Milletvekili Aygün'ün kaçırıldığı haberi gündeme bomba gibi düştü. Tunceli'ye dönen Merkit ile diğer kişi Emniyet Müdürlüğü'nde olayla ilgili bilgi verdi. PKK'lı teröristlerin Milletvekili Aygün'ü Ovacık İlçesi'ndeki gezisi boyunca izledikleri ve yola çıktıklarında ise takip ederek aracın yolunu kesmiş olabileceği tahmin ediliyor.

VALİ: GENİŞ KAPSAMLI OPERASYON BAŞLATILDI

Tunceli Valisi Mustafa Taşkesen, CHP Milletvekili Hüseyin Aygün'ün kaçırıldığını doğrularken, güvenlik güçlerinin bölgede geniş kapsamlı operasyon başlattığı bildirdi.

CHP'Lİ VEKİLLER TUNCELİ'YE GİDİYOR

CHP Tunceli Milletvekili Hüseyin Aygün'ün PKK tarafından kaçırılmasının ardından bir grup milletvekili Tunceli'ye gitmek için yola çıktı.

ANKA'ya konuşan CHP Malatya Milletvekili Veli Ağbaba, "Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu'nun bilgisi dahilinde Tunceli'ye gidiyoruz. İlhan Cihaner, Muharrem Işık ve Müslüm Sarı ile birlikte Tunceli'ye gidiyoruz" dedi.


-
 

Benzer konular

Top