PKK 'İntihar Et' Dedi Asker Kurtardı

Papatya

Güzel Günler Göreceğiz.
V.I.P
Katılım
6 Ags 2012
Mesajlar
23,342
Beğeniler
6,899
Şehir
Seattle.
#1


Hakkari'nin Şemdinli ilçesinde terör örgütüne yönelik düzenlenen geniş çaplı operasyonda bir terörist yaralı olarak ele geçirildi. Yaralı teröristin kaçan bir grup Pkk'lı tarafından yanına bir silah bırakıldığı ve güvenlik güçlerin kendisini bulması halinde intihar etmesini istediği ortaya çıktı.

Güvenlik güçlerinin terör örgütü Pkk'ya yönelik kış mevsimi öncesi düzenlediği operasyon Hakkari'nin Şemdinli ilçesinde 3 gündür devam ediyor. Operasyonlar kapsamında şuana kadar 42 terör örgütü mensubunun etkisiz hale getirildiği açıklandı.

Şemdinli bölgesinde terör örgütü Pkk kamplarının bulunduğu alanın giriş bölgesi olan Avaşin-Basyan bölgesinde düzenlenen operasyondan sonra yapılan arazi arama-taramada 1 Pkk'lı yaralı olarak ele geçirildi. Yakalanan Pkk'lı güvenlik güçlerinin çabalarıyla Hakkari Devlet Hastanesi'ne getirilerek tedavi altına alındı.

Pkk'lının güvenlik güçlerine verdiği ilk ifadede, bir grup arkadaşının kendisinin yaralanması üzerine bırakıp kaçtıklarını söylediği belirtildi. Kaçan Pkk'lıların, yaralı teröriste güvenlik güçlerini kendisini bulması halinde intihar etmesi için talimat verdiği ve bu amaçla yanına bir tabanca bıraktıkları ortaya çıktı. Avaşin-Basyan boğazında bulunan yaralı Pkk'lının sağlık durumunun iyiye gittiği öğrenildi.

 
Top Bottom