PKK'lı Cenazesinde Olaylar Çıktı

arz-ı hal

şşşşştttttttt
Özel üye
Katılım
29 Ksm 2011
Mesajlar
11,740
Beğeniler
559
Şehir
Beşitaş'ın tam ortası
#1
Tunceli'deki çatışmada öldürülen 'Çekdar Cilo' kod adlı PKK'lı terörist Servet Fidan için memleketi Şırnak'ın Cizre ilçesinde düzenlenen cenaze töreninde olaylar çıktı.

Tunceli'nin Şekerman ve Pağ köyleri yakınlarında 23 Ekim'de çıkan çatışmada öldürülen terörist Servet Fidan'ın cenazesi ailesi tarafından Malatya'dan alınarak Şırnak'ın Cizre ilçesine getirildi. PKK'lı Servet Fidan'ın cenazesini karşılamak için İdil karayoluna çıkan ve örgüt lehine sloganlar atan kalabalık, uyarılara rağmen dağılmayınca polis gaz bombası ve tazyikli su kullandı. Gençler polis panzerlerine taş, havayi fişek ve molotof kokteyleri atarak ara sokaklara kaçarken, cenazenin ilçeye girişiyle birlikte yüzlerce kişi yine İdil karayolu üzerinde toplandı. Kalabalık grup eşliğinde ilçedeki Şeyh Siraç Camiine getirilen Servet Fidan'ın cenazesi dini vecibeler yerine getirildikten sonra toprağa verildi.

Genş güvenlik önlemlerinin alındığı ilçede, esnaf cenaze nedeniyle işyerlerini kapatırken, cenazenin toprağa verilmesinden sonra olaylar tekrar başladı. Cudi ve Nur mahallelerinde sokakları, çop konteynerleri ile kapatan göstericiler, polise taş, havayi fişek ve molotof kokteylleriyle saldırdı. Polisin panzerlerden tazyikli su ve gaz bombalarıyla karşılık verdiği olaylar ilçenin bir çok noktasında dvam etti.
 

Benzer konular

Top