PKK'lı Grup Kaymakam İçin Gelmişti

Papatya

Men sebete nebete...
Süper Moderatör
Katılım
6 Ags 2012
Mesajlar
22,809
Beğeniler
6,477
Şehir
Seattle.
#1


Şemdinli'ye kaymakamı kaçırmaya gelen Pkk'lıların planını polis önceden öğrendi. Özel Harekâtçılar kameralarla izledikleri teröristlere ağır darbe vurdu
Şemdinli'ye önceki gece saldıran Pkk'lıların hedefi Kaymakam Mesut Gençtürk'tü. Ancak planı öğrenen jandarma aldığı istihbaratı hemen polisle paylaştı. Özel Harekât polisi Gençtürk ve ailesini lojmandan tahliye ederek güvenli bir yere götürüp, saldırıya karşı ilçe genelinde önlem aldı. Pkk'lıların MOBESE'ye yakalanmasıyla Özel Harekâtın harekete geçmesi bir oldu.

Önceki gün... Emniyet güçleri yeni bir saldırı ihtimaline karşın Şemdinli İlçe Merkezi'nde teyakkuz halinde... Saatler 20.00'ye yaklaşırken Hakkâri Jandarma Komutanlığı'ndan Hakkâri Emniyet Müdürlüğü'ne acil koduyla bir istihbarat gidiyor. O istihbarata göre 30 kişilik terörist grup ağır silahlarla Şemdinli İlçe Merkezi'ne saldıracak. Pkk'lıların birinci hedefi Şemdinli Kaymakamı Mesut Gençtürk. Bu anlık istihbarat üzerine Özel Harekât polisleri hedef noktalarda tertibat aldı. O yerlerden biri de Kaymakamlık Lojmanı'ydı.

 

Benzer konular

Top