Plastik kapakları atmayın

Hazangülü

Forum Onuru
Katılım
7 Hzr 2006
Mesajlar
10,280
Beğeniler
127
#1
Plastik kapaklar tekerlekli sandalyeye dönüşüyor,sosyal sorumluluk, türkiye omurilik felçlileri derneği

Türkiye Omurilik Felçlileri Derneği’nin sosyal sorumluluk hareketine dönüşen “Plastik Kapak Toplama Kampanyası” devam ediyor. Kapaklardan elde edilen gelirle alınan 10 tekerlekli sandalye ihtiyaç sahiplerine teslim edildi.

Türkiye’de ortopedik engellilerin yaşam kalitesini yükseltmek için çalışan ve Kamu Yararına Dernek Statüsü’ne sahip Türkiye Omurilik Felçlileri Derneği, tüm Türkiye’de farklı kurum ve kuruluşlar tarafından desteklenen plastik kapak toplama kampanyasını merkezileştirmek için yürüttüğü çalışmalar meyvelerini vermeye devam ediyor.

Engellilerin ihtiyaçlarının karşılanmasının yanı sıra plastik atıkların doğada bozulmadan 5000 yıl kadar kaldığı gerçeği ile aynı zamanda çevreci de bir hareket de olan proje ile Türkiye Omurilik Felçlileri Derneği; şu anda akülü tekerlekli sandalyesine kavuşmayı bekleyen 3 bin 500 engellinin umudu olmaya devam ediyor.

PTT Kargo ile yapılan anlaşma ile Türkiye’nin her yerinden 30 kilograma kadar olan plastik kapaklar 5 TL karşılığında TOFD’ye teslim edilirken; bugüne kadar toplanan kapaklar ile 79 adet manuel ve akülü tekerlekli sandalye sahiplerine kavuştu.

Türkiye Omurilik Felçlileri Derneği Genel Merkezi’nde düzenlenen törenle 10 adet tekerlekli sandalye sahiplerine teslim edilirken, kapak toplayarak kampanyaya destek verenlerde törende hazır bulundu.

Türk Hava Yolları Kabin Hizmetleri, Çelebi Hava Hizmetleri, Uyum Marketler, Üçler Süper Marketleri ve pek çok ilköğretim okulunun katıldığı dağıtım töreninde konuşan TOFD Genel Başkanı Ramazan Baş, “Bir tek kapakla bile bizlere destek olan herkese çok teşekkür ederiz. İnanın tüm Türkiye’den el birliği ile yürütülen bu kampanya artık dalga dalga büyüyor. Londra’dan bile gurbetçilerimiz topladıkları kapakları bizlere ulaştırmak istiyorlar. Verilen bu destekler ile akülü sandalyesine kavuşmayı bekleyen 3 bin 500 engelli de sonunda özgürlüklerine kavuşacaktır” dedi.

Sandalyelerin tesliminin ardından kampanyaya destek olanlara birer teşekkür sertifikası sunuldu.
 

Çağlayağmur

👪🤗
Süper Moderatör
Katılım
15 Arl 2010
Mesajlar
21,729
Beğeniler
5,012
Şehir
Ankara
Takım
GALATASARAY
#4
Evet kesinlikle çok güzel birşey olacak bu topladıklarımızla bir kişiyi sevindirebilmek bizleri çok mutlu edecek.
 

Hazangülü

Forum Onuru
Katılım
7 Hzr 2006
Mesajlar
10,280
Beğeniler
127
#5
biz burda her seyi ayirdigimiz icin degerleniyor tekrardan turkiyedeki bu buna benzer uygulamalar cogalsa super olur

burda mesala ne bir gazete ne bir plastik sise cam kavonoz konserve kutulari ve kiyavetler hic birini cöpe atmiyoruz sadece cok eski ise atiliyor hic begenmedigimiz tuvalet kadiginin icindeki karton bile toplaniyor buda burdaki cocuklara yardim zeka gelistirmek icin hayvanlar muzik ritim icin seyler yapiliyor ....
 

Çağlayağmur

👪🤗
Süper Moderatör
Katılım
15 Arl 2010
Mesajlar
21,729
Beğeniler
5,012
Şehir
Ankara
Takım
GALATASARAY
#6
Türkiyedede yapılabiliyor ama tabiki bir Avrupa ülkeleri kadar değil. Birçok şey geri dönüşümle ekonomiye ve gerekse bu şekildeki kampanyalara çok şey kazandıracak aslında ama biraz duyarlılık şart bunun içinde.Kişilerin herşekilde empati yapması bu kampaya için o kadar büyük bir kazanç olacakki.
 
Top