PlayStation -3 22 oyun geliyor

Katılım
12 Şbt 2007
Mesajlar
939
Beğeniler
6
#1
PlayStation 3 Mart sonunda Türkiye'de satışa sunulacak. Yüksek çözünürlüğü destekleyen 22 oyunla geliyor. Blu-ray ve kablosuz kumanda kolu özellikleri ile yenilenen PS3, daha yüksek kalitede görüntü ve daha özgür oyun deneyimini, Türkiye'de satılacak 22 oyun ile yaşatmayı hedefliyor.

Blu-ray özelliği sayesinde 1080p çözünürlükte Full HD oyun kalitesini yakalayan PS3, oyun grafiklerini üst seviyeye çıkarıyor. Kablosuz kumanda kolunun, bazı oyunlarda kontrol için kullanılabilen hareket algılama özelliği de PS3 ile gelen yenilikler arasında yer alıyor.

PlayStation 3 ile Türkiye'de bulunacak oyunlar

Resistance: Fall of Man: 1951 yılında uzaydan gelen bir virüsün Rusya’dan başlayarak insanları etkilemesini ve canavara dönüştürmesini konu alan oyunda amaç,bu canavarları ortadan kaldırmak. FPS tarzındaki oyun, 720p çözünürlükte oynanabiliyor ve bununla orantılı olarak da yüksek görüntü kalitesi sunuyor. Sony yetkilileri oyunun henüz yeni olmasına rağmen PS3’ün satışa sunulduğu ülkelerde en beğenilen oyunlar sıralamasında ilk 10 da yer aldığını belirtiyor.

MotorStorm: PS3’ün diğer bir sevilen oyunu olan MotorStorm çölde kurulan bir festival alanında geçen motorsiklet ve otomobil seçiminin yapılabildiği bir yarış oyunu. Film gibi başlayan oyun, girişte sizi çöl üzerinde sessizce gezdirirken, bir tepenin aşılması ile kıyasıya yarışların yapıldığı festival alanını tüm canlılığı ile karşınıza çıkarıyor. Yarış esnasında centilmenlikdışı müdahalelere izin verilirken, rakiplerin birbirini geçmesi daha zorlaşıyor. Örneğin; motorsiklet ile yarışıyorsanız, yanınızdan geçen rakibinize yumruk atıp yere düşürebiliyorsunuz. Yarış çölde geçmesine rağmen parkur dışındaki irili ufaklı kayalar dikkat etmek gerekiyor. Bu tarz engellerin üzerinden zıplayarak geçmesini beklediğiniz aracınız bir anda engele çarpıp zaman kaybetmenize neden oluyor. Bu çarpışmalardan sonra ekrandan kaybolup zaman kaybetseniz dahi oyun sizin için bitmiyor. Oyuna tekrar dönmek mümkün.

Genji: Days of the Blade: Japon savaşcıları olan samuraylar döneminde geçen Genji: Days of the Blade, samuray geleneğini ve kurallarını oldukça iyi yansıtan ilerleme tarzındaki bir kılıç oyunu. Karakterlerin karizmatik savaşcılar olarak tasvir edildiği oyunda, kılıç darbeleri net ve keskin. Renklerin de oyunun gelenekselliğini tamamlayacak şekilde ağır tonlarda seçilmiş olması, savaşın aslında ne kadar ciddi bir olay olduğunu göstermesi açısından önemli.

Ridge Racer 7: Güçlü arabalar arasında geçen şehir yarışı tarzındaki oyun, PS3’ün kablosuz kumandasının hareket algılama özelliği ile kontrol edilebiliyor. İlk anlarda kontrolü sağlarken ne kadar hareket edileceği konusunda tereddüt yaşanmasına rağmen yapılan kazalardan ve kaybedilen yarışlardan sonra el alışkanlığı ister istemez kazanılıyor. Hareket algılama esnasında karşılaşılan bir eksiklik ise aracı geri hareket ettirememek. Bu tür durumlarda kumandayı bir yöne çevirip gaza basmanız ve kendi etrafınızda dönmeniz gerekiyor. Virajlarda fren yerine kaydırma özelliğinin etkin kullanılması ile daha başarılı yarış çıkartabilmek, oyunu daha dinamik hale getiriyor. 1080p Full HD çözünürlükte oynanabilen oyunda görüntü kalitesi üst düzeye çıkıyor.

NBA Street 4 Homecourt 2007: NBA’de bulunan takımlarının oyuncularından seçilen üç kişilik takımlar ile oynanan sokak basketbolu oyunu. Her takımdan dört oyuncunun bulunduğu listede Utah Jazz takımından Mehmet Okur’u da görmek göğsümüzü kabarttı. Oyunda, galibiyetten önce artistik ve göz alıcı hareketlerin ve basketlerin yapılması öne çıkıyor. Ünlü Harlem basketbol takımının yaptığı maçlara benzeyen karşılaşmaların geçtiği oyunda rakip ile alay etmek, sokağın erdemiymiş gibi yansıtılıyor. Oyuncular ister çıplak ister tişört ile oynatılarak sokağın havası oyuna yansıtılabiliyor. Oyundaki ilginç bir özellik ise sokak basketbolunun vazgeçilmezi olan müzik tarafı ile ilgili; oyunun belirli bölümlerinde çalan müzik sırasında attığınız sayılar karşı tarafın sayılarını da silerek çifte kazanç sağlıyor. Grafik kalitesinin çok başarılı olduğu oyunda detaylar rahatlıkla seçilebiliyor.

Virtual Tennis 3: Klasik tenis oyununu günümüz oyuncuları ile genişletip birçok da yeni özellik ekleyen Virtual Tennis 3, grafik detayları açısından yukarıda bahsettiğimiz NBA Street 4 Homecourt 2007’yi yakalayamıyor. Oyunların uzun ve mücadeleci geçtiği oyunda birçok göze hoş gelen vuruş sergilenebiliyor. Çim ve toprak kortta oynanan karşılaşmalarda zemin 1080p çözünürlükle gerçeğe çok yakın duruyor. Karşılaşmaların yapıldığı ülke dilinde konuşan hakemler, sayıları ve uyarıları ulusal dilde söyleyerek oyuna orjinallik katıyor.

Diğer oyunlar

-Need for Speed Carbon
-Formula One Championship Edition
-Call of Duty 3
-Marvel: Ultimate Alliance
-Tony Hawk’s Project 8
-Full Auto 2: Battle Lines
-Sonic the Hedgehog
-Virtua Fighter 5
-World Snooker Championship 2007 NBA 2K7
-NHL 2K7
-Def Jam: Icon
-Fight Night Round 3

Kaynak: internethaber.com
 

Benzer konular

Top