Playstation Oyunlarını Bilgisayarda Oynama - Resimli Anlatım - ePSXe Anlatım

ZeyNoO

٠•●♥ KuŞ YüreKLi ♥●•٠
V.I.P
Takım
GALATASARAY
Playstation Oyunlarını Bilgisayarda Oynama - Resimli Anlatım - ePSXe Anlatım

Playstation Oyunlarını Bilgisayarda Oynamak İçin Öncelikle Yapmanız Gereken, ePSXe Programını edinmektir.

Programı BURADAN indirebilirsiniz.

Daha sonra Epsxe.exe dosyasını çalıştırıp, Resimde anlatıldığı gibi sırasıyla, Ayarlar/Video'yu seçiyoruz.

Karşınıza yine bi pencere çıkacaktır, bu pencerede tekrar ayarlara tıklıyoruz ve önümüze aşağıdaki gibi bir ekran açılıyor. Resimin en alt kısmında bulunan Default Settings' ten "Nice" ı seçip OK diyoruz.

Programın ana menüsüne dönerek ayarlardan Cd-Rom' u seçiniz. Pencerece açılacaktır, açılan pencereden Cd-Rom 'unuzu göstermeniz gerekir genellikle E:/ sürücüsüdür. CD-Rom' u seçtikten sonra ana menüye döneceksiniz.

Ana Menüden, Ayarlar/Bios' seçeneğinden Bios'a giriyoruz. Gelen pencerede Gözat seçeneğinden scph1001 olan Bio' umuzu seçip aç diyoruz. Tamam dedikten sonra ana menüye dönüyoruz.

Emulator ayarlarının anlatımı bitti. Artık playstation oyununuzu Cd-rom' a takabilirsiniz. Daha sonra Dosya/Cd-Rom yürüt deyin. Böylece oyununuz açılacaktır.

Eğer oyunu tam ekran oynamak istiyorsanız, ePSXe' nin Ana menüsünden Ayarlar/video seçeneğini, daha sonrada açılan pencereden yine Ayarlar dedikten sonra Sol üst köşedeki full screen seçeneğine tıklayıp OK demeniz kafi olacaktır.

Takım
GALATASARAY
Harika olmuş anlatım. Umarım playstation oyunlarını bilgisayarda oynamak isteyenlerin sorunlarına çözüm olur. Oyunseverler bu konuyu da seveceklerdir :)

ZeyNoO

٠•●♥ KuŞ YüreKLi ♥●•٠
V.I.P
Takım
GALATASARAY
Teşekkür ederim anlatabildiğime sevindim:)
Playstation oyunlarını sevenler için gerçekten güzel bi uygulama