1. * 5651 Sayılı Kanun'a göre TÜM ÜYELERİMİZ yaptıkları paylaşımlardan sorumludur.
    * Telif hakkına konu olan eserlerin yasal olmayan şekilde paylaşıldığını ve yasal haklarının çiğnendiğini düşünen hak sahiplerinin İLETİŞİM bölümünden bize ulaşmaları durumunda ilgili şikayet incelenip gereği 1 (bir) hafta içinde gereği yapılacaktır.
    E-posta adresimiz

poker nasıl oynanır?

Konusu 'Serbest Kürsü' forumundadır ve RUZG4R tarafından 22 Ağustos 2012 başlatılmıştır.

1. RUZG4R
    Küstah

RUZG4R ÖylesinE ♔ Özel üye

Beğenileri:
    3.380
    Ödül Puanları:
    10.580
    Banka:
    561 ÇTL
    En az 2 en çok 10 kişiyle oynanabilen poker 1 tane 52’lik iskambil destesiyle oynanır.Kart sıralaması A,K,Q,J,10,9,8,7,6,5,4,3,2,A şeklindedir.

Pokerde El Üstünlükleri

Pokerde kağıtların üstünlük sıralaması şu şekildedir:

1-Floş Royal (Royal Straight Flush) : Floşlar arasındaki en yüksek sıralamadır, bu kartların hepsi aynı türden olmalıdır.Absolute nuts(tam çılgın) el olarak bilinir. Olma ihtimali diğer kazanır ellere göre düşük olmasına rağmen poker oyununda bir oyuncunun yapabileceği en iyi eldir.(Aynı renkli A-K-Q-J-10 sıralamasıdır)

2-Floş (Straight Flush) :
    Ardışık beş karttan oluşur ve kartlar aynı türdendir.(Numara sırasına göre dizili aynı renkten 5 karttır; aynı renkli 10-9-8-7-6 gibi)

3-Kare (Four Of A Kind-Quads) : Aynı numaralı 4 kartın elde edilmesidir. Dört A en büyük, dört 2 en küçük karedir.(4 tane Q gibi)

4-Full (Full House) : Aynı numaralı karttan üç tane ve başka aynı numaralı iki karttan oluşan beşli kart kombinasyonudur.(3 tane 10, 2 tane 5 gibi)

5-Renk (Flush) :
    Aynı renkte 5 kartın elde edilmesi durumudur.(Sırasız renkli A-J-9-5-2 gibi)

6-Kent (Straight) : Kartların farklı renklerden olduğu sıralı 5′li dizidir.(1-2-3-4-5 veya Q-J-10-9-8 gibi)

7-Üçlü (Three Of A Kind-Trips) :
    Aynı numaralı 3 kartın elde edilmesidir.(10-10-10 gibi)

8-Döper-İki çift (Two Pairs) : Aynı numaralı 2 karttan 2 tane olması durumudur.(iki tane A ve iki tane 2 gibi)

9-Per (One Pair) : Aynı numaralı karttan iki tane elde edilmesidir.(iki J gibi, iki 3 gibi)

10-Yüksek Kart (High Card) : Birbiri ile renk veya seri olarak bağlantısı olmayan kartlardır.Üstte bahsedilen hiç bir eli oluşturmayan 5 karttır.(Aşağıdaki elde A en yüksek kağıttır,daha üst bir kazanır el yoksa en yüksek kart eli olarak kazanır.)

alıntı

2. YoRuMSuZ
    Avare

YoRuMSuZ Biz işimize bakalım!

Beğenileri:
    7.360
    Ödül Puanları:
    11.330
    Banka:
    8.871 ÇTL
    En iyi olduğum oyundur. Antalya'da yaşıyor olmamda bu hastalığımın payı vardır. Geleli hiç oynamadım. Geçmişte müthiş paralar kazandım kapalı pokerden. Pek üstüme tanımam... Enteresan bir oyundur, cesaretiniz ve riske edebildiğiniz ölçüde, aynı zamanda mimiklerinizi belli etmediğiniz ölçüde kazanırsınız.

Duygularınızı işe karıştırıp sinirlenirseniz kaybetmeye başladığınız an gelmiştir :)

3. ZeyNoO
    Melek

ZeyNoO ٠•●♥ KuŞ YüreKLi ♥●•٠ AdminE

Beğenileri:
    5.784
    Ödül Puanları:
    12.080
    Meslek:
    Muhasebe
    Yer:
    ❤ Şehr-i İstanbul ❤
    Banka:
    3.064 ÇTL
    Hiç anlamam ben :)

4. RUZG4R
    Küstah

Beğenileri:
    3.380
    Ödül Puanları:
    10.580
    Banka:
    561 ÇTL
    Facebookta çokpis sardım iyiki paralı oynamıyorum çok kötü bir kubarbazım :D

5. Mavi Gül
    Avare

Mavi Gül ѕση_¢ıqℓıк Özel üye

Beğenileri:
    375
    Ödül Puanları:
    3.730
    Yer:
    Misafir Sevmez
    Banka:
    677 ÇTL
    ya biri banada öretsin resimli anlat böle anlamadım :( merak ettiğim bir oyun

6. RUZG4R
    Küstah

Beğenileri:
    3.380
    Ödül Puanları:
    10.580
    Banka:
    561 ÇTL
    resimlede anlatılsa oynamadan pek anlayamazsın kızıl mavi ama ben anlarım diyorsa aşağıdaki konuyu inceleyebilirsin :)
    [Linkleri görebilmek için ÜYE olmalısınız!..]

7. Mavi Gül
    Avare

Mavi Gül ѕση_¢ıqℓıк Özel üye

Beğenileri:
    375
    Ödül Puanları:
    3.730
    Yer:
    Misafir Sevmez
    Banka:
    677 ÇTL
    oynayacak ortam olmadı nette örenmekte zor bilmeyen için dalga geçio çok bilen rakiplerin

8. RUZG4R
    Küstah

Beğenileri:
    3.380
    Ödül Puanları:
    10.580
    Banka:
    561 ÇTL
    o dalga geçenlerin çoğu kendi bilmiyor bir kaç gün oyna hemen kapıyorsun zaten:)

9. arz-ı hal

arz-ı hal Özel Üye Özel üye

Beğenileri:
    539
    Ödül Puanları:
    5.980
    Meslek:
    İşe başlamadan tatile giren hakime
    Yer:
    yüreğinden uzaklar da...
    Banka:
    199 ÇTL
    o kağıtları elime almam,evime almam,pc de açmam günah korkarım,okey bile oynayamaz kimse yanımda evimizde de oynanmaz.

Sayfayı Paylaş