Polis işçiye müdahale etti

Katılım
16 Arl 2009
Mesajlar
259
Beğeniler
3
#1
3 gündür Abdi İpekçi Parkı'nda eylemlerini sürdüren tekel işçilerine polis çok sert müdahale etti.

Ankara'daki eylemlerinin üçüncü gününde polisle Tekel işçileri arasında olaylar çıktı. Üzerlerine gaz sıkılan işçiler soğuk havaya bakmadan göle kaçtı. Gölde iken bile üzerilerine su sıkılması şaşkınlık yarattı.

Ankara Abdi İpekçi Parkı’nda eylem yapan Tekel işçilerine polis sert müdahalede bulundu. Dağılmayan işçilere polis önce biber gazı sıktı. Daha sonra da park içindeki yapay göle kaçan işçilere su sıktı. Gölün içine girerek gazdan etkilenen gözlerini yıkamak isteyen işçilere burada da su sıkılması dikkati çekti. Müdahale yapılmaması amacıyla parktaki ses araçlarından sık sık İstiklal Marşı çalındı.

VEKİLLERDEN DESTEK

Aralarında CHP İstanbul Milletvekili Çetin Soysal'ın bulunduğu milletvekilleri, eylem sırasında işçilerle kol kola girdi.

Soysal, işçilere herhangi bir zarar gelmesi halinde sonuna kadar alandan ayrılmayacaklarını söyledi.

Ancak polis gaz ve su ile müdahale etti. Vekillerin de bu müdahaleden etkilendiği görüldü.


TÜRK- İŞ GENEL SEKRETERİ GÖZALTINDA


Türk-İş Genel Sekreteri ve Tekgıda-İş Genel Başkanı Mustafa Türkel de gösteriler sırasında gözaltına alındı. İşçilerin yanında bulunan milletvekilleri müdahale sırasında alandan uzaklaştırılırken, bazı milletvekilleri de polisin attığı gaz bombasından etkilendi.

Fenalık geçiren işçiler için çok sayıda ambulans istenirken, müdahalede bulunan polislere tepki gösteren işçilerin bazılarının ağladığı görüldü. Abdi İpekçi Parkı'nda polis geniş güvenlik önlemleri alırken, park çevresinden ayrılmayan işçilerin ise bekleyişi sürüyor.

gazetevatan
 

jeriko

Özel Üye
Özel üye
Katılım
4 Ksm 2008
Mesajlar
5,523
Beğeniler
57
Şehir
Anadolu (bu kadar ayrıntı iyi)
#2
Evet maalesef ülke savaş meydanı gibi.Sanırım eylemler işçilerin statü değiştirmek istememeleriyle ilgili .Bir nevi özel sektör işçisi olmamak için.Bende kamu sektöründe çalışan biri olarak bazı işçi arkadaşlara hep bu uyarıyı yapmışımdır"İşinize ciddi sarılmazsanız, kaytarırsanız, işinizi savsaklarsanız, kamu malını hor kullanırsanız bu kurum daha fazla ayakta duramaz.Bu kurumdan sen ekmek yedin dürüst çalış ki senin çocuğunda yiyebilsin" diye.Yoksa yukarıdaki son kaçınılmaz.
 
Top