Polis

Katılım
13 Hzr 2006
Mesajlar
3,957
Beğeniler
68
#1

Başrollerini Haluk Bilginer, Özgü Namal, Ragıp Savaş ve Sermiyan Midyat'ın paylaştığı Polis filmi 16 Şubat 2007 tarihinde, 100'ün üstünde kopya sayısı ile vizyona girecek. Onur Ünlü'nün yönetmen olarak ilk uzun metrajlı filmi olan Polis'in yapımını efLÂtunfilm/İstanbul üstlendi. Senaryosu da Onur Ünlü'ye ait olan filmin dağıtımını Medyavizyon yapacak.

Polis filminde, Musa Rami mesleğinin zirvesinde bir cinayet masası polisidir. Bugünlerde kafasını meşgul eden iki şey vardır. Birisi kendisinden 40 yaş küçük üniversite öğrencisi Funda'ya olan aşkı, bir diğeri de ünlü mafya ailesi İzmitliler'in Rami ailesine yönelik bitmek bilmeyen tehditleri. Musa Rami iyi bir baba, iyi bir polis ve iyi bir aşıktır ve görünen o ki Musa Rami işi, aşkı ve ailesi arasında sıkışıp kalacaktır. Aynı günlerde aldığı bir haber ise Musa Rami'yi tamamen altüst eder.

Dram ve aksiyon unsurlarını bir arada bulunduran Polis'in oyuncu kadrosunda ayrıca; Settar Tanrıöğen, Kaan Çakır, Emre Karayel ve Zafer Diper yer alıyor.

Haluk Bilginer “Musa Rami” karakteri ile şaşırtacak!

Bugüne kadar rol aldığı yapımlarda unutulmaz karakterlere imza atan Haluk Bilginer, Polis filminde nam salmış bir polis olarak izleyicinin karşısına çıkıyor. Filmde, Bilginer'i mafyayla girdiği amansız hesaplaşmada dövüşürken, çatışmaya girerken, ailesini korumak ve aşkını kazanmak için her yolu denerken göreceğiz.

Mafyayla girdiği mücadelede zaman zaman yumruklarına, zaman zaman silahına sarılmak zorunda kalan ünlü polis Musa Rami'nin yaşadıklarına tanık olacağımız Polis, tarzı ve getirdiği yeni bakış açısıyla sinemamıza farklı bir soluk kazandıracak.

Polis, izleyiciye sunduğu farklı yaklaşımlarla beraber bir karakter filmi olarak da ön plana çıkıyor. Neredeyse filmin tüm sahnelerinde yer alan Haluk Bilginer, filmin baş karakteri Musa Rami rolüyle izleyiciyi çok şaşırtacak.

Filmde, karizmatik kişiliği, anlattığı birbirinden ilginç hikayeler ve anılarıyla dikkat çeken ve “Şiddete Meyyalim Vallahi Dertten” diyen Musa Rami kendinden 40 yaş küçük bir üniversite öğrencisine aşık olacak kadar yaşam sevinciyle dolu, her durumda kötülerle mücadele edecek kadar cesur, doğru bildiğinden şaşmayan, ailesini korumak için her yolu deneyen ama ne yaparsa yapsın kötü talihin peşini bırakmadığı bir kahraman.

Haluk Bilginer Polis filmi için bir söyleşisinde “senaryosu ve sinemamıza getireceği yeniliklerle ile dikkat çekecek” derken, “Polis seyircinin ezberini bozacak” sözleriyle de filmin iddiasını dile getiriyor.
 

Benzer konular

Top