1. * 5651 Sayılı Kanun'a göre TÜM ÜYELERİMİZ yaptıkları paylaşımlardan sorumludur.
    * Telif hakkına konu olan eserlerin yasal olmayan şekilde paylaşıldığını ve yasal haklarının çiğnendiğini düşünen hak sahiplerinin İLETİŞİM bölümünden bize ulaşmaları durumunda ilgili şikayet incelenip gereği 1 (bir) hafta içinde gereği yapılacaktır.
    E-posta adresimiz

Polisin Tekmeleyerek Öldürdüğü Bebek'ten Tayyip Amcasına Mektup

Konusu 'Sadece Magazin Haberleri' forumundadır ve k@LpSiz_K@fKéF tarafından 8 Aralık 2010 başlatılmıştır.

1. k@LpSiz_K@fKéF

k@LpSiz_K@fKéF Forum Onuru

Beğenileri:
    35
    Ödül Puanları:
    2.880
    Yer:
    B!L€C€G!M
    Banka:
    44 ÇTL
    Başbakan Erdoğan’ı protesto ettiği için, polis şiddetine maruz kalan hamile öğrencinin bebeğini düşürmesi gündemdeki sıcaklığını koruyor.

Leman dergisi, bu olayla ilgili çok konuşulacak bir şiir yayınladı.

Derginin bu haftaki sayısında yayınlanan Aslan Özdemir imzalı şiirde, o bebek Başbakan Erdoğan’a sesleniyor.

İşte çok konuşulacak o şiir:

BELKİ DE BİR SESİM ARTIK!

Belki üç çocuğun ilkiydim

Belki de annemin tek çocuğu...

Polisleriniz beni tek gördü

Gözleri beni seçti, güçleri bana yetti.

Dipçikler, postallar,

coplar, biber gazları benim içindi.

Ben korkunun bedeliyim

devletin eliyle bir şiddetin kurbanı...

Üç çocuktan ilkiydim belki

belki de annesinin tek çocuğu.

O acıyı hissettiğinde annem

ben torunlarınızdan küçüktüm...

Bir nefes olsaydım

belki beni de severdiniz,

belki de ilk oyuncağımı siz verirdiniz

eğer görebilseydim...

Ama artık korkuyla yeniden hayat buldum.

Beni duyabiliyor musunuz!

Size bir ses evinden sesleniyorum

vicdanınızın hep duyacağı...

Tayyip amca...

Aslan Özdemir

İşte Orjinali...

2. Schweppes

Schweppes Forum Tutkunu

Beğenileri:
    12
    Ödül Puanları:
    1.130
    Meslek:
    DedeKtif
    Yer:
    Uğrunda gemilerin karadan yürütüldüğü yerden:)
    Banka:
    55 ÇTL
    Yazık nedenir ki bilmiyorum,Altında ne oldunu bilemeyiz tabi biz sadece gösterilen yüzünü görüyoruz.Belki böyle bir durumda sorulcak sorumu diceksiniz ama 19 yaşında öğrencinin karnında o yavrucağın işi ne ?

3. jeriko

jeriko Özel Üye Özel üye

Beğenileri:
    49
    Ödül Puanları:
    4.480
    Meslek:
    657
    Yer:
    Anadolu (bu kadar ayrıntı iyi)
    Banka:
    314 ÇTL
    Çok üzücü şiddetle karşı çıktığım bir müdahale.Başka şekilde durdurulabilirdi eylemler.Ama hakikaten bende merak ettim.19 yaşında bir öğrencinin karnında o yavrucağın işine.Babasıda çok üzülmüşmüdür?Yada babasının neden sesi çıkmıyor?Yoksa belli değil mi? O kızcağıza yazık ama toplumumuza hiç mi acıyan yok.

4. Schweppes

Schweppes Forum Tutkunu

Beğenileri:
    12
    Ödül Puanları:
    1.130
    Meslek:
    DedeKtif
    Yer:
    Uğrunda gemilerin karadan yürütüldüğü yerden:)
    Banka:
    55 ÇTL
    Başka biyerde okudum kıza hastanede babası nerde diyince erkek arkadaşım aşağıda dedi diye odadan çıkarmışlar,1 saat sonra rahatsızlanıp geldiğinde bebeğin kalbinin durduğunu söylemişler... Hataya hatayla karşılık vermek nekadar doğru insanlar nekadar tuhaf kendi ülkemizde kendi insanlarımızdan korkarakmı yaşaycağız. Evlilik dışı daha çocuk sayılan birinin karnında ki bebek,O çocuğu dövdüklerini sanarken minik bir canı tekmeleyen polislerimiz,Bu tür olayların kaç kez yaşanmasına ragmen hala çıkmayan sesler,Evlilik dışı bir bebek olduğu için ölüme mahkum edilen bir can ? Toplumumuz kaldımı ki acıncak hali kalsın yazık çokk yazık...
    Bunları okuduklarıma istinaden yazıyorum yaşadığımız ortamda her söylenene inanmamak gerektiğinide unutmamak lazım.

5. k@LpSiz_K@fKéF

k@LpSiz_K@fKéF Forum Onuru

Beğenileri:
    35
    Ödül Puanları:
    2.880
    Yer:
    B!L€C€G!M
    Banka:
    44 ÇTL
    Tartışılması gereken konu kızın ahlakı değildir kanımca.
    TCK'da birini öldürmenin suçu var mıdır? Vardır... Bu polis müsvettesi elini kolunu sallayarak gezemez. Suçu adam öldürmektir..

6. Mavi Gül
    Avare

Mavi Gül ѕση_¢ıqℓıк Özel üye

Beğenileri:
    375
    Ödül Puanları:
    3.730
    Yer:
    Misafir Sevmez
    Banka:
    677 ÇTL
    dün 32. günde öğrenci olayları tartısılırken bir konunun altı çizildi tartısanlar içinde eski bir polis de vardı ve inkar edemedikleri kabul ettikleri bir gerçek vardı polis devletin maşası baştaki adamlar sağcı ise sağcı solcu ise solcu dindar ise dindar oluveriyorlar. Sunucunun güzel bir sorusu vardı Türban için eylem yapan kızlarımız neden yerlerde sürüklenip hırpalanıp şiddete maruz kalmadılar sorusuna eski polisin yanıtı emniyet müdürlerinin koltuk kaygısı taşımalarıdır demesi bu sonucu onaylar nitelikte. ki doğruluğu yaşanmıs örneklerlede mevcut sürülen görevden alınan emniyet müdürleri ilede. Peki polisin görevi millettini ayak altı edip devletinin korumalığını yapmakmıdır polis aslında devletinin özel güvenlik görevlisidirde halkın karsısındamıdır? başbakana karsı yada onun getirdiği bakanlara karsı bir yürüyüşe bir basın toplantısına dahi karsısındakileri birer üniversite öğrencisi ülkenin gelecekleri olarak değil potansiyel terörist görüp öldüresiye şiddet uyguluyorlar.Geçmiş geçmişte kalır derler ama bu ülkenin hala sol görüsten ürktüğü açık bir gerçek bir öcü olarak görüp öldürülmeliler yok edilmeli bu fikirler düsüncesi hala varlığını koruyor. Düşünen beyinler asıl tepki göstermezlerse o bakanın dediği gibi beyinsizleşirler. Bence konuyu fatmagülün suçu ne dururumunda bir ahlak çerçevesinde değil üniversiteli geleceğin suçu ne olarak görüp geleceğimizden endişe etmeliyiz.

Sayfayı Paylaş