1. * 5651 Sayılı Kanun'a göre TÜM ÜYELERİMİZ yaptıkları paylaşımlardan sorumludur.
    * Telif hakkına konu olan eserlerin yasal olmayan şekilde paylaşıldığını ve yasal haklarının çiğnendiğini düşünen hak sahiplerinin İLETİŞİM bölümünden bize ulaşmaları durumunda ilgili şikayet incelenip gereği 1 (bir) hafta içinde gereği yapılacaktır.
    E-posta adresimiz

profesor ve seyis

Konusu 'Okunası Yazılar' forumundadır ve cırcırböcee tarafından 8 Temmuz 2006 başlatılmıştır.

1. cırcırböcee

cırcırböcee V.I.P V.I.P

Beğenileri:
    66
    Ödül Puanları:
    2.880
    Banka:
    335 ÇTL
    Bir profesör konferans vermek üzere salona girer ama bakar ki salonda, ön sırada oturan Seyis dışında kimse yoktur. Konuşup konuşmama konusunda tereddüde düşen Profesör, sonunda Seyis’e sormuş:
    - “Buradaki tek kişi sensin. Sana göre konuşmalı mıyım, yoksa konuşmamalı mıyım?”

Seyis cevap vermiş:
    - “Hocam ben basit bir insanım, bu konulardan anlamam.
    Fakat ahıra gelseydim ve bütün atların kaçıp bir tanesinin kaldığını görseydim, yine de onu beslerdim.”

Bu sözlere hak veren Profesör konferansa başlamış.
    İki saatin üzerinde konuşmuş durmuş, konferanstan sonra da kendini mutlu hissetmiş, dinleyicisinin de konferansın çok iyi olduğunu onaylanmasını isteyerek sormuş:
    - “Konuşmamı nasıl buldun?”

Seyis cevap vermiş:
    - “Hocam sana daha önce basit bir adam olduğumu ve bu konulardan pek anlamadığımı söylemiştim.
    Gene de eğer ahıra gelir, biri dışında tüm atların kaçtığını görseydim, onu beslerdim, ama elimdeki tüm yemi ona verip de hayvanı çatlatmazdım.”

“Ne kadar bilirsen bil, söylediklerin karşıdakinin anladığı kadardır.”

2. KaRaMBoL

KaRaMBoL Aktif

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    630
    Meslek:
    Mühendis
    Yer:
    Ankara
    Banka:
    7 ÇTL
    Tabi vur dediysen öldür dememiş adam :) Kıssadan hisse, güzel bir hikaye olmuş

Sayfayı Paylaş