Protestocu öğrencilere polis müdahalesi

Mavi Gül

ѕση_¢ıqℓıк
Özel üye
Katılım
3 Mys 2009
Mesajlar
4,873
Beğeniler
376
Yaş
33
Şehir
Misafir Sevmez
#1
Bundan yaklaşık bir yıl önce İTÜ'de Başbakan Erdoğan'ı protesto eden 18 öğrenciye 1 yıl, 3'er ay hapis cezası verildi. Başbakan Erdoğan, geçen hafta Dolmabahçe'deki çalışma ofisinde rektörlerle biraraya geldi. Başbakan'ı protesto etmek isteyen bir grup öğrenci ise ellerine yumurtaları alarak Beşiktaş'a gitti ve Erdoğan'ın içerde toplantısı sürerken dışarıda yumurtalı protestoda bulundu. Bunun üzerine alınan güvenlik önlemleri de had safhaya ulaştı. Bugün Erdoğan ikinci kez rektörlerle bir araya geldi. Başbakan'ı protetso etmek için ise bir grup öğrenci 3 otobüsle Ankara'dan yola çıktı. Ancak polis bu kez erken davrandı ve öğrencileri Çamlıca gişelerinde durdurdu, İstanbul'a sokmadı. Polis nezaretinde geri gönderilen öğrenciler Kurtköy'de bir benzincide mola verdi. Polis durmalarına izin vermedi, arbede çıktı. Polis biber gazı sıktı, öğrenciler fenalaştı
Bundan yaklaşık bir yıl önce İTÜ'de Başbakan Erdoğan'ı protesto eden 18 öğrenciye 1 yıl, 3'er ay hapis cezası verildi. Başbakan Erdoğan, geçen hafta Dolmabahçe'deki çalışma ofisinde rektörlerle biraraya geldi. Başbakan'ı protesto etmek isteyen bir grup öğrenci ise ellerine yumurtaları alarak Beşiktaş'a gitti ve Erdoğan'ın içerde toplantısı sürerken dışarıda yumurtalı protestoda bulundu. Bunun üzerine alınan güvenlik önlemleri de had safhaya ulaştı. Bugün Erdoğan ikinci kez rektörlerle bir araya geldi. Başbakan'ı protetso etmek için ise bir grup öğrenci 3 otobüsle Ankara'dan yola çıktı. Ancak polis bu kez erken davrandı ve öğrencileri Çamlıca gişelerinde durdurdu, İstanbul'a sokmadı. Polis nezaretinde geri gönderilen öğrenciler Kurtköy'de bir benzincide mola verdi. Polis durmalarına izin vermedi, arbede çıktı. Polis biber gazı sıktı, öğrenciler fenalaştı.

İstanbul Dolmabahçe'deki çalışma ofisinde rektörlerle biraraya gelecek olan Başbakan Erdoğan'ı protesto etmek isteyen bir grup öğrenci Ankara'dan İstanbul'a geldi. 3 otobüsle İstanbul'a gelen öğrenci gruplarını taşıyan otobüsler Çamlıca gişelerinde polis tarafından durduruldu. Öğrencilere Genel Bilgi Taraması (GBT) yapıldı. Ardından öğrencilerin İstanbul'a girişine izin verilmedi.
Gişelerde kimlik kontrolü yapılan öğrencilen 3 saat sonra geri gönderildi. Ancak Kurtköy'de bir dinlenme istasyonunda öğrenciler mola verdi. Polis öğrencilerin burada durmasına izin vermedi. Kurtköy'de otobüslerden inmek isteyen öğrencilere polis izin vermedi. Polisle öğrenciler arasında arbede yaşandı. Polis, uyarıları dikkate almayan öğrencilere biber gazı sıkarak müdahale etti. Bazı öğrenciler fenalık geçirdi. Polis öğrencilerden 13'ünü gözaltına aldı. Diğer öğrenciler de olaylardan sonra saat 14.00 sıralarında otobüslerle geldikleri Ankara ve Eskişehir'e döndü.

Erdoğan'ın İstanbul'daki rektörlerle buluşmasını protesto etmek isteyen öğrenci grubunun İstanbul'a girişine izin verilmemesinin ardından Kocaeli'den gruba katılan yaklaşık 40 kişi, İzmit'te izinsiz yürüyüş yapmak istedi. Polis gruba müdahale etti. Grup üyeleri polise yumurta attı. Çok sayıda gözaltı var.

DOLMABAHÇE'YE YÜRÜMEK İSTEYEN ÖĞRENCİLERE POLİS MÜDAHALESİ
Kurtköy'de benzincideki arbede devam ederken Dolmabahçe'de de protesto gösterileri vardı. Erdoğan'ın rektörlerle buluşmasını protesto etmek isteyen öğrenci gençlik sendikası üyesi bir grup Dolmabahçe'deki çalışma ofisine yürümek istedi. Polis tarafnıdan uyarılan grup yürüyüşe devam edince polis biber gazıyla müdahale etti. Gazdan etkilenenler kafelere dükkanlara sığınırken polis önlemlerini artırdı. Grup üyeleri tekrar yürüyüşe geçmeye çalışınca polisin müdühalesi sert oldu. Polisle grup arasında arbede çıktı, çok sayıda kişi gözaltına alındı.

BEYOĞLU EMNİYET MÜDÜRÜ'NÜN ZOR ANLARI
Beyoğlu İlçe Emniyet Müdürü Osman Yıldırım, polisle çatışan gruptan bazı kişileri gözaltına almak istedi. Ancak grup üyeleri ellerindeki bayrak direkleriyle ilçe emniyet müdürüne saldırmaya başladı. Zor durumda kalan Yıldırım'ın yardımına çevik kuvvet polisleri yetişti. Polislerin müdürlerine saldıran eylemcilere müdahalesi çok sert oldu.
 

ZeyNoO

٠•●♥ KuŞ YüreKLi ♥●•٠
V.I.P
Katılım
5 Ags 2008
Mesajlar
61,909
Beğeniler
6,253
Takım
GALATASARAY
#4
Adam hırsızlıktan tacizden adam yaralamaktan daha az hapis cezası yiyor.
Ama böyle şeylerde nedense ceza hükmü fazla oluyo..
Adaletmi adaletsizlk mi belli değil..
 

Benzer konular

Top