1. ÇeReZFoRuM - yeni katılımcılar ve yöneticiler...
  Kendisi dışında 5 katılımcı ve kurallara uyan üye (sürekli devam eden) kazandıranlar ADMİN veya ADMİNE yetkisiyle forum yönetim kadrosunda yer alabilir. Amaç forumda hareketlilik sağlamaktır...Duyuru 31 Mart'a kadar geçerlidir.

Protestocu Öğrencileri Fırçaladı

Konusu 'Güncel Haberler' forumundadır ve Papatya tarafından 1 Eylül 2012 başlatılmıştır.

 1. Papatya

  Papatya MEN SEBETE NEBETE... Süper Moderatör

  Katılım:
  6 Ağustos 2012
  Mesajlar:
  17.118
  Beğenileri:
  6.455
  Ödül Puanları:
  11.080
  Cinsiyet:
  Kadın
  Yer:
  Seattle.
  Banka:
  128 ÇTL


  Denizli'de üniversitelerin ikinci öğretiminde harçların kaldırılmamasını protesto eden grubun yanına gelen bir kadın, "Devlet size akşam eğitim vermek zorunda değil. Biraz kafanızı çalıştırın" diyerek tepki gösterdi.

  Geçtiğimiz günlerde Başbakan yardımcısı Bülent Arınç'ın açıkladığı, üniversitelerde birinci öğretim ve açık öğretimde okuyanlardan harç parası alınmayacağı ile ilgili açıklamasından sonra ikinci öğretim öğrencileri bu karara tepki göstermişti. Denizli'de toplanan bir grup öğrenci de ikinci öğretimden harç parasının alınmaya devam etmesini protesto etti.

  "HEM DÜŞÜK PUAN ALIYORSUNUZ HEM DE PARASIZ EĞİTİM İSTİYORSUNUZ"

  Gitar ve darbuka çalarak Hababam Sınıfı'nda seslendirilen 'Estarabim' şarkısını esprili bir dille söyleyen öğrencilere bazı vatandaşlar da destek verdi. Şarkının söylendiği sırada grubun arasına giren bir kadın ise protestocu öğrencilere tepki gösterdi. Kadın, "Devlet size akşam parasız eğitim vermek zorunda değil. Hem düşük puan alıyorsunuz hem de para vermeden eğitim almak istiyorsunuz" dedi.

  ÖĞRENCİLER ŞARKIYA DEVAM ETTİ

  Bu sırada kadının yanına gelen bir öğrenci velisi de kadına tepki gösterdi. Öğrenci velisinin söylediklerini dinlemeyen kadın, öğrencilere dönerek "Yanlış yapıyorsunuz. Kafanızı çalıştırın. Öğrencisiniz, uyumayın" dedi. Sivil polisler, kadını eylem alanından uzaklaştırdı.

  İSTANBUL'DA DA TEPKİ VARDI

  İnternet ortamından 'İkinci öğretim harçlarının kaldırılmasına sessiz kalmayalım' sloganıyla örgütlenen yaklaşık bin öğrenci Taksim Meydanı'nda buluştu. 'İkinci öğretim harçları da kaldırılsın. Harçlara hayır' yazılı pankart açan öğrenciler, İstiklal Caddesi üzerinden yürüyüşe geçti. Öğrenciler yürüyüş boyunca 'Harçlara hayır', 'Parasız eğitim istiyoruz', 'Eğitimde gece tarifesine hayır', 'Müşteri değil öğrenciyiz' şeklinde sloganlar attı.

  Odakule önüne gelen öğrenciler bir süre oturma eylemi yaptı. Burada grup adına bir açıklama yapan Utku Oğul, mevcut durumun üniversiteliler arasında ikilik oluşturduğunu ve Anayasa'daki eşitlik ilkesine uymadığını savundu.   

Sayfayı Paylaş