Radyo Dinlemek İçin Tarayıcıya Gerek Yok

YoRuMSuZ

Biz işimize bakalım...
Katılım
7 Hzr 2006
Mesajlar
37,482
Beğeniler
9,017
Takım
GALATASARAY
#1
Arkaddaşlar Flatcast radyo için tarayıcılar birer birer desteğini çekiyor. Sanırım şu an sadece Internet Explorer destekliyor sadece ki artık IE'nin kullanım oranı çok düşük.

Ama Flatcast radyoyu dinlemek için artık tarayıcıya ihtiyacınız yok. Firmanın yayınladığı bir plugin ile kolaylıkla radyoyu dinleyebiliyorsunuz.

Not: Hemen belirteyim. DJ 'ler hala radyoyu tarayıcıdan açmak zorundalar. Bu özellik sadece dinleyiciler/katılımcılar için.

Radyomuz için SID No: 357660

Aslında resimli anlatıma da gerek yok ama detaylı olsun diye birkaç ekran görüntüsü atalım.

* Önce Flatcast download sayfasına giriniz: BURADAN >

* Sayfadaki Flatcast Player'i indirelim. Veya ben uğraşamam diyorsanız BURAYA tıklayarak direkt indirebilirsiniz.
* İndirdiğimiz Flatcast Player kurulumuna tıklayıp kurulum aşamasına geçiniz. Aşağıdaki resimlerde gördüğünüz adımları uyguluyoruz. Klasik kurulum...* Eğer aşağıdaki gibi bir ekranla karşılaşırsanız tarayıcı açık demektir. Örneğin bende Chrome açık olduğu bildirilmiş. Kapatıp "Apply" butonuna tıklayın.
* Artık kurulum aşaması bitti. Plugin dosyasına tıkladığınızda aşağıdaki pencere açılacak. Sadece radyomuza ait SID numarasını yazıp radyomuza girebilirsiniz. (Tabi yayın açık olduğu zamanlar)

Radyomuz için SID No: 357660(Her seferinde girmek zorunda değilsiniz. Bir sonraki girişte, açılır pencerede radyomuzun ismi ve SID no görünecektir. Tıklayıp girebilirsin.
 

YoRuMSuZ

Biz işimize bakalım...
Katılım
7 Hzr 2006
Mesajlar
37,482
Beğeniler
9,017
Takım
GALATASARAY
#5
Radyo dinlemek için sorun teşkil eden tarayıcı sorununu aşan yöntemi burada anlatmışım meğerse. :D Radyo açılsın hemen deneyelim. :)
 
Top