1. * 5651 Sayılı Kanun'a göre TÜM ÜYELERİMİZ yaptıkları paylaşımlardan sorumludur.
    * Telif hakkına konu olan eserlerin yasal olmayan şekilde paylaşıldığını ve yasal haklarının çiğnendiğini düşünen hak sahiplerinin İLETİŞİM bölümünden bize ulaşmaları durumunda ilgili şikayet incelenip gereği 1 (bir) hafta içinde gereği yapılacaktır.
    E-posta adresimiz

Rectal Prolapse (Rectumun Dışarı Çıkması) Hastalığı

Konusu 'Hayvanlar' forumundadır ve jeriko tarafından 15 Mart 2012 başlatılmıştır.

1. jeriko

jeriko Özel Üye Özel üye

Beğenileri:
    49
    Ödül Puanları:
    4.480
    Meslek:
    657
    Yer:
    Anadolu (bu kadar ayrıntı iyi)
    Banka:
    314 ÇTL
    Rectal Prolapse (Rectumun Dışarı Çıkması) Hastalığı Nedeni :
    Hastalık rectum?un anüsden dışarı çıkmasıdır. Köpeklerde ıkınmaya sebeb olan kabızlık, ishal, dişilerde zor doğum yapma, üriner sistemdeki rahatsızlıklarda idrar yapabilmek için aşırı ıkınma gibi nedenler rectumun anüsden dışarı çıkmasına neden olur.

2. jeriko

jeriko Özel Üye Özel üye

Beğenileri:
    49
    Ödül Puanları:
    4.480
    Meslek:
    657
    Yer:
    Banka:
    314 ÇTL
    Rectal Prolapse (Rectumun Dışarı Çıkması) Hastalığı Belirtileri :
    Rectum anüsden dışarı çıktığında sosis benzeri manzaradadır. Eğer olay farkedilmemiş ve üzerinden zaman geçmişse şişkin, kızarık ve her an yırtılacakmış gibi görünür.

3. jeriko

jeriko Özel Üye Özel üye

Beğenileri:
    49
    Ödül Puanları:
    4.480
    Meslek:
    657
    Yer:
    Banka:
    314 ÇTL
    Rectal Prolapse (Rectumun Dışarı Çıkması) Hastalığı Tedavi Yoları/ Sağaltım :
    Olay farkedildiğinde hemen veterinere gidilmelidir. Hastalık ishal ve kabız gibi olaya neden olan faktörlerden ise bunların altında yatan neden bulunmalıdır. Aksi taktirde olay büyük bir ihtimalle tekrarlayacaktır.

Sayfayı Paylaş