Resimdeki Çelişki

Çağlayağmur

👪🤗
Süper Moderatör
Takım
GALATASARAY
Yeşili YOK ET!
Agaçları kes!
:(
sonra da; 'insanlar kendini doğada hissetsin' anlayışı söz konusu sanırım...
Özellikle büyük şehirlerimizde hiç yabancı gelmeyen bir görüntü aslında. İnsanlarımızın yeşile özlemi diye düşünüyorum ben bu görüntüyü.

dderya

kOkOşŞ
AdminE
Çarpık yapılaşma, yeşilin yok edilmesi derken bir çok evdede gördüğüm gibi, artık yeşil teraslarda.

Yeşili YOK ET!
ağacı kes, beton dik.
sonra da betonlarda, 'İNSANLAR KENDİNİ DOĞADA HİSSETSİN DİYE' yeşille süsle...
sadece 'yazık' demek geliyor içimden...ortadan kaldırılan her bir dal, her bir yaprak, benim kararan umuduma eşdegerdir...kalbimizden koparılan parçalar..
başka diyecek söz bulamıyorum.

Çağlayağmur

👪🤗
Süper Moderatör
Takım
GALATASARAY
Yeşili YOK ET!
ağacı kes, beton dik.
sonra da betonlarda, 'İNSANLAR KENDİNİ DOĞADA HİSSETSİN DİYE' yeşille süsle...
sadece 'yazık' demek geliyor içimden...ortadan kaldırılan her bir dal, her bir yaprak, benim kararan umuduma eşdegerdir...kalbimizden koparılan parçalar..
başka diyecek söz bulamıyorum.
Ne güzel ifade ettin. Bizlere düşen ise en ufak toprak parçasında yeşili koruyabilmek.

aslann

Ülken İçin Yaşa Aşkın İçin Öl!
Arkadaşlar unutmadan bunların sorumlusu biziz ve bunları bizden başkası yapmıyor.Eminim ki şu an oturduğumuz evleri yapmak için arsada ki ağaçlar,yeşil gitmiştir.

Çağlayağmur

👪🤗
Süper Moderatör
Takım
GALATASARAY
Arkadaşlar unutmadan bunların sorumlusu biziz ve bunları bizden başkası yapmıyor.Eminim ki şu an oturduğumuz evleri yapmak için arsada ki ağaçlar,yeşil gitmiştir.
Tek evlerimiz için kesilenler olsa yine iyi. Birçok nedenlerle kesiliyor ağaçlarımız.

aslann

Tek evlerimiz için kesilenler olsa yine iyi. Birçok nedenlerle kesiliyor ağaçlarımız.
Evden kastım bina,işyeri vb. Bunun önüne geçileceğini sanmıyorum nüfus arttıkça yeni yerleşim yerleri olacak ve yeni binalar için arsalar.
Dünya kanunu.Ne yapacaksın.

Çağlayağmur

👪🤗
Süper Moderatör
Takım
GALATASARAY
Evden kastım bina,işyeri vb. Bunun önüne geçileceğini sanmıyorum nüfus arttıkça yeni yerleşim yerleri olacak ve yeni binalar için arsalar.
Dünya kanunu.Ne yapacaksın.
Yok olurmu vardır elbet yeşili koruyabilmenin bir yolu. Örneğin yan yana işyerleri yapılmayabilir. İşyerleri yeşilin içinde daha güzel görünecek müşteri çekecektir ;)

aslann

Yok olurmu vardır elbet yeşili koruyabilmenin bir yolu. Örneğin yan yana işyerleri yapılmayabilir. İşyerleri yeşilin içinde daha güzel görünecek müşteri çekecektir ;)
Bilmiyorum artık bazı yollar olabilir ama sonuç olarak bina sahibinin elinde.Şahsen yeşil bir yer olunca (Düzenli Yeşil yer) İçim açılıyor seviyorum. :)

:elsalla: kaçtım :)

hayatın gerçekleri.
ama malesef bu işi kazanç yoluna çeviren üç kağıtçılar var.. onların yüzünden gerçek ihtiyaç sahiplerinide anlayamıyoruz.. :/

Çağlayağmur

👪🤗
Süper Moderatör
Takım
GALATASARAY

Senin okulda olman gerekliydi be çocuk, :(