1. * 5651 Sayılı Kanun'a göre TÜM ÜYELERİMİZ yaptıkları paylaşımlardan sorumludur.
    * Telif hakkına konu olan eserlerin yasal olmayan şekilde paylaşıldığını ve yasal haklarının çiğnendiğini düşünen hak sahiplerinin İLETİŞİM bölümünden bize ulaşmaları durumunda ilgili şikayet incelenip gereği 1 (bir) hafta içinde gereği yapılacaktır.
    E-posta adresimiz
Notu Gizle
Merhaba Ziyaretçi.

Forumda "YAZ" konulu resim yarışması düzenledik. İlgili konuya BURADAN ulaşabilirsiniz.

Sizi de yarışmaya katılıma davet ediyoruz...

Resmin Bir Bölümünü Transparan Yapıp, Yazı Yazmak

Konusu 'Resimli Program Anlatımı' forumundadır ve imposibel tarafından 22 Şubat 2009 başlatılmıştır.

1. imposibel

imposibel Usta

Beğenileri:
    10
    Ödül Puanları:
    630
    Banka:
    1 ÇTL
    İlk olarak Photoshop programımızı acıyoruz.. Ben 7.0 kullanıyorum.. Ama program cs lerdede aynı özellikte oluyor..

Programı açtıktan sonra resmimi ister en üstteki file-Open menüsünden, ister programın sayfasına çift tıklayarakta seçebiliriz..

Ben alttaki resmi seçiyorum..

Ardından aşağıdaki resimde görüldüğü gibi Tool menüsünden "Polygonal Lasso tool" seçeneği seçilir.

Daha sonra kalmasını istediğimiz bölümü seçiyoruz seçtiğimiz toolla..
    Ve en üstteki menüden "Select" ve ordandan "İnserve" seçeneğini tıklıyoruz..
    Resmimiz aşağıdaki halini alıyor..

Daha sonra; yine tool menüsünden "Backround Eraser Tool" seçeneğini seçiyoruz..
    Fırçamızın büyüklüğünü ayarlıyoruz..
    Daha sonra resmimimizin silinmesini istediğimiz yere bir iki defa fırçamızı sürüyoruz..

Daha sonra resmimiz aşağıdaki halini alıyor..

Daha sonra Yazımızı yazıyoruz..
    Bunun içinde yine tool menüsünden T" harfinin bulunuğu sekmeye tıklayıp, yazımızı yazıyoruz..
    Yazımızın şeffaflık özelliğine dikkat etmemiz gerek.. Buda aşağıdaki resimde anlatıldı ..

Ve yazımızıda yazdıktan sınra resmimizi "File - Save as " tan "Png" olarak kaydettikten sonra resim istediğimiz şeklini almıştır..

Ve resmimizin bittiği hal..
    Kolay gelsin..

Alıntı.