1. * 5651 Sayılı Kanun'a göre TÜM ÜYELERİMİZ yaptıkları paylaşımlardan sorumludur.
    * Telif hakkına konu olan eserlerin yasal olmayan şekilde paylaşıldığını ve yasal haklarının çiğnendiğini düşünen hak sahiplerinin İLETİŞİM bölümünden bize ulaşmaları durumunda ilgili şikayet incelenip 1 (bir) hafta içinde gereği yapılacaktır.
    E-posta adresimiz

Reza Zarrab'ın Yalısındaki 3 Fark

Konusu 'Sadece Magazin Haberleri' forumundadır ve Papatya tarafından 7 Ekim 2015 başlatılmıştır.

1. Papatya
    Meşgul

Papatya Sözlerimi geri alamam.* Süper Moderatör

Beğenileri:
    6.405
    Ödül Puanları:
    11.080
    Yer:
    Seattle.
    Banka:
    159 ÇTL

Kanlıca’da sahibi olduğu yalılarda usule aykırı tadilat yaptırdığı iddiasıyla pazartesi günü Beykoz Cumhuriyet Başsavcılığı’nda ifade veren Reza Zarrab kendisini şöyle savundu: “Yalılardaki yükselti eski hali ile aynı. Ben sadece araya asansör koydum” dedi.

[Linkleri görebilmek için ÜYE olmalısınız!..]

[Linkleri görebilmek için ÜYE olmalısınız!..]

İşadamı Reza Zarrab (Rıza Sarraf), Kanlıca sahilinde aldığı üç yalıda usule aykırı inşaat yaptığı iddiasıyla pazartesi günü Beykoz Cumhuriyet Savcılığı’nda ifade verdi. Zarrab, tadilat usulsüzlüğü ile ilgili iddiaları reddetti ve anlaştığı mimarların işlemleri takip ettiğini söyledi. Zarrab ifadesinde şunları söyledi:

‘İKİ YALIDA TADİLAT’

“Yalı mahiyetinde olan gayrimenkulleri yaklaşık 5 yıl önce satın aldım. Aldıktan sonra her iki yalıda da tadilat yapma gereği duydum. Bu iş için de mimar Suha Gökdemir ve Dara Kırmızıtoprak ile anlaştım. Bütün işlemleri Suha Gökdemir takip edecek, gerekli mercilerden izin aldıktan sonra projeye uygun olarak yapacaktı. Ben bütün tadilatların izin çerçevesinde yapıldığını düşünmekteydim. Tadilat yaklaşık 1.5 yıl içinde bitti. O tarihten beri burada ailem ile birlikte ikâmet etmekteyim.”

‘YÜKSELTİ ESKİSİYLE AYNI’

“Tutanakların tamamı dış görünüş ve basının yönlendirmesi ile yapılmıştır. Yalılardaki yükselti eski hali ile aynı mahiyettedir. Kesinlikle herhangi bir değişiklik yoktur. Sadece iki yalının arasına asansör koyulmuş, ancak asansörü yasaklayan kanun olduğunu düşünmüyorum. Kültür varlığı ve tarihi dokuya herhangi bir zarar vermemiştir. Burası hiçbir zaman mühürlenmedi. Mührü de bozmadım.”

1 yıl hapis ve para cezası var

2960 SAYILI Boğaziçi İmar Kanunu’nda tarihi ve doğal güzelliklerin yoğunlaştığı kıyı, sahil şeridi ve öngörünüm bölgesinde doğal yapıyı tahrip eden veya niteliğini bozanlara iki aydan bir yıla kadar hapis cezası verilebiliyor. Bunun yanında tahribatın büyüklüğüne göre 200 bin liradan 500 bin liraya kadar ağır para cezası isteniyor. Reza Zarrab hakkında soruşturmanın tamamlanmasının ardından istenilen ceza kesinleşecek.

Fırat ALKAÇ/İSTANBUL
    Hürriyet

kAşİf bunu beğendi.
  2. kAşİf
    Cesur

kAşİf Düşünmek lazım.. Özel üye

Beğenileri:
    6.572
    Ödül Puanları:
    9.080
    Meslek:
    kaşif