Richard Malkin

kelebek

-ütopik-
V.I.P
Katılım
9 Hzr 2006
Mesajlar
9,858
Beğeniler
136
#1


Ad Richard Malkin
Meslek Medyum
Canlandıran Nick Jameson

Richard Malkin'i ilk olarak Claire'in sevgilisi onu hamileyken terk ettiğinde bir arkadaşının götürdüğü, insanların geleceklerini görebilen bir medyum olarak tanıdık. Richard, Claire ile yaptığı ilk seansta onun geleceği hakkında yorum yapmamış, doğacak bebeğin kendisinden başka hiç kimsenin elinde büyümemesi gerektiğini söylemiştir. Fakat her nedense daha sonra Claire'i telefonla arayarak görüşmek istemiş ve buluştuklarında içinde Amerika'ya uçak bileti ve para olan bir zarf vererek orada doğacak olan bebeği evlat edinmek isteyen bir aileye göndermiştir.

Richard'ı dizinin bu bölümünden çok sonra Mr. Eko ile birlikte tekrar görebildik. Mr. Eko, ölen kardeşi Yemi'nin yerine rahip olarak Londra'ya gider. Buradaki kilisede bir kadın (Richard'ın eşi) gelir ve bir mucize yaşandığını, gölde boğulan kızının daha sonra tekrar canlandığını söyler. Konuyu araştırmak üzere görevlendirilen Mr. Eko, Richard'ın evine gittiğinde tepkiyle karşılanır ve Richard bir medyum olmadığını, sadece insanlar hakkında bilgi topladıktan sonra onlar hakkındaki geleceği gördüğünü söylerek insanları kandırdığını itiraf eder.

Mr. Eko Londra'dan ayrılmak üzereyken Richard'ın kızı onu havalanında bulur ve öldüğü esnada kardeşi Yemi'yi gördüğünü söyler ve iletmesi istediği mesajı Mr. Eko'ya söyler. Buradan hareketle Richard'ın aslında kendi ağzıyla söylediği medyum olmadığı gerçeğinin yaşanan olayı kapatmak için söylenen bir yalan olduğunu, kızının da kendisi gibi yeteneklere sahip olduğunu düşünebiliriz.
 

Benzer konular

Top