1. * 5651 Sayılı Kanun'a göre TÜM ÜYELERİMİZ yaptıkları paylaşımlardan sorumludur.
    * Telif hakkına konu olan eserlerin yasal olmayan şekilde paylaşıldığını ve yasal haklarının çiğnendiğini düşünen hak sahiplerinin İLETİŞİM bölümünden bize ulaşmaları durumunda ilgili şikayet incelenip gereği 1 (bir) hafta içinde gereği yapılacaktır.
    E-posta adresimiz

Ricky Martin, Hülya Avşar'ı hala unutmamış

Konusu 'Sanatçılarla Röportajlar' forumundadır ve BeReNN tarafından 9 Haziran 2011 başlatılmıştır.

1. BeReNN
    Uykumvar

BeReNN Özel Üye Özel üye

Beğenileri:
    254
    Ödül Puanları:
    5.330
    Meslek:
    Muhasebe
    Yer:
    Istanbul, Turkey
    Banka:
    289 ÇTL
    18 Haziran'da İstanbul'da konser vermek üzere Türkiye'ye gelecek olan Ricky Martin, Hülya Avşar'ı hala unutmamış

Ricky Martin'in röportaj yapmamız için beni aramasını beklediğim geçen cuma şansıma telefonum susmak bilmedi. Ya o sırada Ricky ararsa diye herkesin suratına telefonu kapamamın dışında yaşanan 15 dakikalık gecikmede, şansımı yitirdiğimi düşünmüştüm ama tam o sırada arayan Ricky'nin asistanı 15 dakikalık gecikme için defalarca özür diledi. Sonra telefonu alan Ricky Martin ilk önce akıcı Türkçesiyle "Merhaba Oben, nasılsın?" diye beni bir şaşırttı ve daha ardından 15 dakikalık gecikme yüzünden üzgün olduğunu belirtti. Yurdum star kısmını günlerce beklemeye alışmış biri olarak Ricky Martin'in üzgün olduğunu belirtmesi beni şoka uğratsa da ardından girilen sohbet her şeyi unutturdu. 'Musica Alma Sexo' (Müzik, ruh, seks) adlı turnesiyle 18 Haziran'da İstanbul'da, 20 Haziran'da da Bursa da konser verecek olan dünya starıyla yıllar sonra yapılan ilk röportaj...

**Sony müzikten yayımlanan son albümünüz 'Musica Alma Sexo'daki şarkıların çoğu İspanyolca. Bu konuda üzgünüz çünkü çoğunu anlayamıyoruz. Neden İngilizce şarkılardan uzaklaştınız?

Evet haklısın, çünkü ben bu albümü özellikle Latin Amerika için hazırladım. Sadece orada çıkacaktı fakat Avrupa ve Orta Doğu'da bu albüm o kadar beğenildi ki hala olumlu tepkiler almaktayım. İspanyolca olmasına rağmen herkes şarkıları ezbere seslendiriyor. Bu benim için müthiş birşey, bu müziğin ve sevginin global bir gücü. Mesela 98 senesinde Türkiye'ye ben yine İspanyolca albümümle geldim ve tepkiler inanılmazdı. Bu arada bu albümde 2-3 şarkının İngilizce versiyonları da var, ayrıca çok yakında tamamen İngilizce bir albüm yapacağım, söz.

**Peki konserlerde o efsanevi kalçalarınızı sallamaya devam edecek misiniz? Yoksa artık baba olduğunuz için daha ağır bir Ricky mi var?

Yani her turda ve konserde dans ediyorum zaten tabii ki dans edeceğim sizler için! Çocuklara gelince onlar bile minik popolarını sallamaya başladılar bile! Bu kültürel birşey, kanımızda ve genlerimizde olan birşey, bunu durduramazsınız.

**Türkiye anılarından Hülya Avşar'ı hatırlıyor musunuz? Kendi şovunda sizin poponuzu ellemişti.

Tabii ki hatırlıyorum, bunu nasıl unutabilirim ki?

**Konserinize gelse, yine yapabilir diye biraz çekingen davranır mısınız?

Eğer tekrar beni ellemek isterse buyursun gelsin benim bir sorunum yok bu konuda. Ama bu 10 sene önceydi, umarım beni hatırlar. Bu arada buradan ona sevgilerimi iletmeni rica ediyorum.

**Dünyanın en seksi adamlarından birisiniz, taciz olayı çok oluyor mu?

Çok yaşamıyorum sokakta. Ama konserde bazen olabiliyor, Kaldı ki konser ambiyansında zaten ben enerjimi insanlarla çok fazla paylaşıyorum. Ama herhalde her şey kültürden geliyor, benim kültürümde fiziksel temas çok var. Doğal olarak bu yaptığım şarkıların ve hayatımın bir parçası. Benim dinleyicilerim her zaman benim için önemli olmuştur ve onlarla her zaman şarkılarımla, danslarımla fiziksel bir temas içindeyim zaten.

**Gay olduğunuzu resmen açıkladıktan sonra kadın hayranlarınız konusunda bir değişim yaşadınız mı?

Hayır, hiç bir tepki görmedim tam tersine bir hayranım şunu dedi; ‘Tamam, seninle evlenemem ama best friend olabiliriz!' Ayrıca konserlerimde şu sıralar daha çok kadın seyirci var. Artık siz düşünün. Bunun dışında özellikle Avrupa ve Latin Amerika'da insanların ve özelikle kadınların tepkileri çok doğaldı, herkes hala şarkılarımı dinliyor ve beni ben olduğum için seviyor ve kabul ediyor.

HAYATA POZİTİF BAKIYOR
    **'The Best Thing About Me is You' adlı şarkınızda "Trajedilere alerjim var" diye bir söz var, bu sizin hayat bakışınızı da özetliyor sanırım.

Hayata bakışım çok pozitif olduğu için drama ve trajedi sevmiyorum. Özellikle baba olduktan sonra sadece pozitif şeylere odaklanmaya başladım. Son albümdeki tüm şarkılar zaten bu güçle ve hayat dolu ve pozitif bir enerjiyle yazılmış ve söylenmiştir. Kendime göre ve şarkılarımla dünyayı daha güzel hale getirmek istiyorum. İyi düşün, iyi olacaksın ve dünya seninle beraber sevgi, saygı ve bolluk içinde yaşanacaktır.

"KEBABI SEVDİM"
    **İstanbul konseriniz hakkında biraz kopya alabilir miyim, neler beklemeliyiz?

Bu turun adı 'Müzik, seks ve ruh!' Çok ilginç ve karnaval tadında 2 saatlik bir şovla geliyorum. Dünyanın en iyi müzisyenleri ve dansçıları benimle beraber sahne alacaklar. Bu arada bütün turun kostümleri Giorgio Armani tarafından tasarlanmıştır.

**Son olarak, İstanbul ziyaretinizden aklınızda kalan neler var, Hülya Avşar haricinde?

En son geldiğimde şehire hayran kalmıştım! Ayrıca kebap yemiştim ve hamama gitmiştim ve çok zevk almıştım doğrusu, yine geldiğimde yapacağım.

**Rakı keyfi yapmadınız mı?

Yapmadım ama madem denemem gerekiyor bu sefer mutlaka tadına bakacağım.

**Burdan hayranlarına söylemek istediğin birşey var mı?

Sonsuz enerjiyle dolu bir konser ve performansla geliyorum ayağınıza, hem İstanbul'da hem de Bursa'da konserlerim var. 2 saat boyunca şehrinizi ve sizleri sallayacağım! Büyük bir parti ve karnaval havasında çok dans edeceğiz ve eğleneceğiz hep beraber. Ruhumu sahnede sizler için bırakacağım!

habertürk.

Sayfayı Paylaş