1. ÇeReZFoRuM - yeni katılımcılar ve yöneticiler...
  Kendisi dışında 5 katılımcı ve kurallara uyan üye (sürekli devam eden) kazandıranlar ADMİN veya ADMİNE yetkisiyle forum yönetim kadrosunda yer alabilir. Amaç forumda hareketlilik sağlamaktır...Duyuru 31 Mart'a kadar geçerlidir.

Rota Belgeseli'nin Galası Yapıldı

Konusu 'Güncel Haberler' forumundadır ve Papatya tarafından 7 Ekim 2012 başlatılmıştır.

 1. Papatya

  Papatya MEN SEBETE NEBETE... Süper Moderatör

  Katılım:
  6 Ağustos 2012
  Mesajlar:
  17.118
  Beğenileri:
  6.455
  Ödül Puanları:
  11.080
  Cinsiyet:
  Kadın
  Yer:
  Seattle.
  Banka:
  178 ÇTL


  [​IMG]

  Müslüman toplumların renklerini, seslerini ve sorunlarını ekrana taşıyacak, Rota Belgeseli'nin galası Fırat kültür merkezinde gerçekleştirildi.

  Fırat Kültür Merkezinde gerçekleştirilen gala Kuranı Kerim'le başladı. Afrika'dan, Asya'ya, Balkanlar'dan, Ortadoğu'ya Müslümanların sorunlarını ele alacak belgesel, İslam dünyasının nabzını tutacak.

  Suriye'de Esad güçleri tarafında rehin alınan Gazeteci Adem Özköse yönetimindeki belgesele yoğun katılımın olduğu gözlendi. Osmanlı'nın tarih sahnesinden çekilmesiyle İslam Dünyasının tespih taneleri gibi dünyanın dört bir tarafına dağıldığını söyleyen Özköse, Müslümanlar arasındaki ilişkilerin büyük ölçüde koptuğunu söyledi. Gazeteci Özköse, "Bu gün dünyanın biz Müslümanlara çok fazla ihtiyacı olduğunu düşünüyorum. Bildiğiniz gibi savaşlar insan hayatını çok kötü yere götürüyor. Onun için dünyanın Müslümanların merhametine, kalbine, duasına daha fazla ihtiyacı var." dedi. İslam Dünyasının Arap baharıyla birlikte bir uyanışa geçtiğini söyleyen Özköse, "Yüzyıldan beri sömürülen Müslümanlar bir kurtuluş yolu, bir çıkış yolu arıyor. Bu belgeselle mazlum insanların, Tibet'teki, Nepal'daki ve dünyanın dört bir tarafındaki Müslümanlardan selam getirmeye çalıştık." ifadelerini kullandı.

  Türkiye sınırlarının Misakı Milli sınırların dışında da olduğunu söyleyen Özköse, Misakı Milli sınırın ötesinde de kocaman bir ümmetin olduğunu dile getirdi. Özköse, "Belgeselle aynı kültürü, aynı hissi, aynı duyguyu paylaştığımız insanların olduğunu Türkiye kamuoyuna aktarmaya çalışacağız. İslam dünyasında bir uyanış var, bunu çok açık görüyoruz. Rota bu uyanışa karınca misali de olsa katkıda bulunmak istiyor." şeklinde sözlerini sürdürdü.   

Sayfayı Paylaş