1. ÇeReZFoRuM - yeni katılımcılar ve yöneticiler...
  Kendisi dışında 5 katılımcı ve kurallara uyan üye (sürekli devam eden) kazandıranlar ADMİN veya ADMİNE yetkisiyle forum yönetim kadrosunda yer alabilir. Amaç forumda hareketlilik sağlamaktır...Duyuru 31 Mart'a kadar geçerlidir.

Ruhu Ideal Dengesine Ulaştıran Egzersizler

Konusu 'Kişisel Gelişim' forumundadır ve ZeyNoO tarafından 6 Aralık 2015 başlatılmıştır.

 1. ZeyNoO

  ZeyNoO ٠•●♥ KuŞ YüreKLi ♥●•٠ V.I.P

  Katılım:
  5 Ağustos 2008
  Mesajlar:
  54.319
  Beğenileri:
  6.211
  Ödül Puanları:
  12.080
  Cinsiyet:
  Kadın
  Meslek:
  Muhasebe
  Banka:
  26.503 ÇTL
  Ruhu ideal Dengesine Ulaştıran Egzersizler

  Rahat bir biçimde oturun, rahatlayın ve sonra aşağıdakileri yavaş yavaş ve düşünerek tekrarlayın:

  1- Ben bir bedene sahibim ama ben yalnızca bedenimden ibaret değilim. Bedenim sağlıklı ya da hasta, yorgun ya da enerji dolu olabilir; ancak ben etkilenmek zorunda değilim. Bedenime çok kıymetli bir iyileştirme ya da beslenme aracı olarak değer veriyorum. Ben bir bedene sahibim; ama yalnızca bedenimden ibaret değilim.

  2- Ben duygulara sahibim ama yalnızca duygularımdan ibaret değilim. Duygularım ve motivasyonlarım benim yaşamımı zenginleştirmeme ve gerçekleştirmeme yardım eder. Bir duygu bazen beni tamamen kaplayabilir; ancak duygularımı ve motivasyonlarımı gözlemleyebilir ve anlayabilirim. Duygularıma bir enerji ve motivasyon kaynağı olarak değer veririm. Ben duygulara sahibim ama yalnızca duygularımdan ibaret değilim.

  3- Ben bir akla sahibim ama yalnızca aklımdan ibaret değilim. Benim zekâm değerli bir keşif ve idrak aracıdır. Daha fazla bilgi öğrendikçe içeriği de değişir. Aklıma planlama ve kavrayışın kaynağı olarak değer veririm. Ben bir akla sahibim ama yalnızca aklımdan ibaret değilim.

  4- Ben bir egoya sahibim ama yalnızca benliğimden ibaret değilim. Kendime saygı ve değer verme duygum çok şeyleri başarmamı sağlıyor. Sağlıklı, kendini teyit eden egoma kişisel güç ve özgüven kaynağı olarak değer veririm. Ben bir egoya sahibim ama yalnızca benliğimden ibaret değilim.

  5- Ben bir kalbe sahibim ama yalnızca kalbimden ibaret değilim. Kalbim bana şefkat duygusu verir, benim daha derin görmemi ve daha fazla hissetmemi sağlar. Kalbime derin duygularımın, yaratıcılık ve idrakimin kaynağı olarak değer veririm. Ben bir kalbe sahibim ama yalnızca kalbimden ibaret değilim.

  6- Ben bir manevî merkeze sahibim ama yalnızca manevî merkezimden ibaret değilim. Manevî merkezime zikir ve derin manevî tecrübenin mekânı olarak değer veririm. Ben bir manevî merkeze sahibim ama yalnızca manevî merkezimden ibaret değilim.

  7- Ben bütün ruhlarımdan (madenî ruh, bitkisel ruh, insanî ruh, kişisel ruh, gizli ruh) ibaretim ve ben sonsuz zenginlikte bir sırrım. Öyle bir sırrım ki, Allah’ın huzuru benim içimde gizlidir.

  Daha sonra her bir teyidin ana cümlesini tekrarlayabilirsiniz:

  Ben bir bedene sahibim ama ben yalnızca bedenimden ibaret değilim.

  Ben duygulara sahibim ama yalnızca duygularımdan ibaret değilim.

  Ben bir akla sahibim ama yalnızca aklımdan ibaret değilim.

  Ben bir egoya sahibim ama yalnızca benliğimden ibaret değilim.

  Ben bir kalbe sahibim ama yalnızca kalbimden ibaret değilim.

  Ben bir manevî merkeze sahibim ama yalnızca manevî merkezimden ibaret değilim.

  Ben bütün ruhlarımdan ibaretim.
   
  _nehir_ ve dderya bunu beğendi.
Benzer Konular
 1. MeRciMeK
  Mesaj:
  1
  Görüntüleme:
  800
 2. MeRciMeK
  Mesaj:
  0
  Görüntüleme:
  617
 3. ZeyNoO
  Mesaj:
  9
  Görüntüleme:
  2.603
 4. Çağlayağmur
  Mesaj:
  0
  Görüntüleme:
  879
 5. Çağlayağmur
  Mesaj:
  0
  Görüntüleme:
  528
Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş