1. * 5651 Sayılı Kanun'a göre TÜM ÜYELERİMİZ yaptıkları paylaşımlardan sorumludur.
    * Telif hakkına konu olan eserlerin yasal olmayan şekilde paylaşıldığını ve yasal haklarının çiğnendiğini düşünen hak sahiplerinin İLETİŞİM bölümünden bize ulaşmaları durumunda ilgili şikayet incelenip gereği 1 (bir) hafta içinde gereği yapılacaktır.
    E-posta adresimiz

Ruhum bir gün nihayet bulacak, lahza anacaktır!

Konusu 'Mustafa CİLASUN' forumundadır ve MustafaCİLASUN tarafından 22 Temmuz 2011 başlatılmıştır.

1. MustafaCİLASUN

MustafaCİLASUN Twitter:@mustafacilasun Özel üye

Beğenileri:
    729
    Ödül Puanları:
    3.830
    Meslek:
    Kamuda yönetici- http//www.facebook.com/mcilasun
    Yer:
    Kayseri
    Banka:
    0 ÇTL
    Bir hüzün var yine sinemde
    Her ne kadar sirayetinden kurtulmaya gayret göstersem de
    Yapraklar sararıp solarken, takatten arîleşerek sessizlik iklimine doğru düşerken
    O an ve vaat edilen zaman zihnime bir geçit vermezken, gözyaşlarım ahu figan ederken

Bilmem ki bu vakitten sonra
    Kime seslenmeliyim, başımı ellerimin arasına alarak düşünmeliyim
    Nerde yanlış yaptım, neden ihmalkârlık içinde hoyratça yaşadım, bir hicran içindeyim
    Hazana nazar eden kalbime hangi hakla söz geçirmeliyim nazar gâh olduğunu bilmeliyim

İhsanı, ihlâsı nedir öğrenmeliyim
    İnşirah niçin kalbin ihtiyacıdır merak etmenin farkını öncelemeliyim
    İdrak için nasıl bir yol izlemeliyim, ruhumdan tebarüz ettiğini neden geç öğrenmeliydim
    Nar ‘ı zikrederken edebi terennüm etmeliydim, aşkı halde hissetmeyi fikir edinmeliydim

Neden suskun bağrım yanıyor
    Kan kendi istikametinde damarlarımda dolaşıyor, gözlerim ağlıyor
    İşittiğim ezanlar hangi manada sesleniyor, verilen salalar niçin ruhumu gam zerkediyor
    Geceden sabaha saklı umutlar nerede filizleniyor ve niyetin niye kalbi olması isteniyor

Aşk, ruhun firkati ve şadıdır
    Kalbin zikrettiği sevdasıdır, hakikat adına vardır, kul olmak için esini gül-i nihale abattır
    Nefsi ve hissi manada ilk adımdır, tefekkür ve inşirah ile farkına erişilen bir ar-ı sevdadır
    Yaşamak ve ölüm arasında tevdi edilen en ulvi manadır, vecdin ve cehtin ile orantılıdır

Hırsının kölesi olmayı kim diler
    Lakin her emel hakikate eriştiren mefkûre olmadıkça, esir eden esrar-ı prangadır
    Ne sırlar saklıdır, işaret taşları niye vardır, kitabı celilin her zikrinde ibretler başkadır
    Kalbin muhtaçlığı sadece sahibine olan sevdasındadır, yoksa yaratan seni niye yaratmıştır

Sakın utanıp, mahcup olmayasın
    Canın bahtı için nasip nedir ve nasıl bir gizem içinde zikredilen güzelliktir, unutmayasın
    Akıl ve izan hak hakikati talim etmek, bu manada merakı öncelemektir, gocunmayasın
    Ne derleri amaç edinme, kalbinin sahibinin sana tevdi ettikleri ne varsa aşkla anlayasın

Mustafa CİLASUN

Sayfayı Paylaş