1. * 5651 Sayılı Kanun'a göre TÜM ÜYELERİMİZ yaptıkları paylaşımlardan sorumludur.
    * Telif hakkına konu olan eserlerin yasal olmayan şekilde paylaşıldığını ve yasal haklarının çiğnendiğini düşünen hak sahiplerinin İLETİŞİM bölümünden bize ulaşmaları durumunda ilgili şikayet incelenip gereği 1 (bir) hafta içinde gereği yapılacaktır.
    E-posta adresimiz

Ruhum ne vakit kanacak, aşkın narıyla arınacak!

Konusu 'Mustafa CİLASUN' forumundadır ve MustafaCİLASUN tarafından 22 Temmuz 2011 başlatılmıştır.

1. MustafaCİLASUN

MustafaCİLASUN Twitter:@mustafacilasun Özel üye

Beğenileri:
    729
    Ödül Puanları:
    3.830
    Meslek:
    Kamuda yönetici- http//www.facebook.com/mcilasun
    Yer:
    Kayseri
    Banka:
    0 ÇTL
    Bir sessizliğin dehlizinde ve hüzün içindeyim
    Ruhum ne vakit kanacak, aşkın narıyla arınacak! Hangi suali sorsam, merak ettiğim ne varsa muhatabını bulsam derdindeyim
    İçin için kanayan yaramın, devaya muhtaç aklımın, ruhumu kuşatan hicranın eşiğindeyim
    Neden böylesi bir badirenin kaldırımlarında ilerlemekteyim, hissiz, şevksiz bir avareyim

Can emanet-i devlettir, nefes bu hal içindedir
    Gözler nereye nazar etse, idrakin sulbünden neşet eden manaya ulaşmazsa kederdir
    Elem kalbim için söyle nasıl bir derttir hakikate vasıl olmayan aşk hangi vadide rehberdir
    Gamı zanlar nefsin değil midir, hal ehli neden bu hastalığı yıllardır tedavi etmemektedir

İçimde yaşattığım canavar neden sessizdir
    Yıllardır hasrettiğim zafiyetler kalbim için delil değil midir, lal olan hesap kimindir
    Ruhum her vakit kaybettiğim tercihlerimde, neden bir sessizlik içinde nezaret etmektedir
    Hangi vaktin şahitliğinde dile gelecektir, ruhumu bizar bırakan iradesizlik ne diyecektir

Yar dedim, yine nefsimi an be an önceledim
    Can dedim, müddeti nefesin kıymetini hiç takdir etmeden, heveslerime hasrettim
    An dedim, ne aşkı hakikat manasında ve ne de sevdayı narın edasıyla hiç zikretmedim
    Vecde gelen nefesleri ibretle seyrettim, ecir için canhıraş uğraşanlara refakat edemedim

Gül koklayım dedim, dikenine meylettim
    Neden bu kadar şefkatizdir gönlüm diye, sessizlik içinde, sefil halimle kederlendim
    Huşu içinde ağlayanları gördüm, içten içe imrenerek kalbi elemimle o vakit yüzleştim
    Halimin perişanlığını arz etmek istedim, ruhumu esir eden ahvalden kurtulayım dedim

Hangi rıhtıma gitsem, bir hüzün var içimde
    Martılar, kendi âlemlerinde seslenseler de, deryanın derinlerindeyim düşüncelerimle
    Umulur ki gönül kapım bir gün açılacak, kalbin inşirahın süruruyla hüzünden kurtulacak
    Yıllara sâri derdest olduğum an, umutlarımla anlamlaşacak, bu hicran artık ağlatmayacak

Sessizce nida ediyorum, aşkın edebine bürünüyorum
    Yakaran bir kalp ile asla şikâyet etmiyorum, ne kadar yanlışım varsa kabul ediyorum
    Hata ve kusur içinde olduğumu yakinen biliyorum, hal ve ahval üzre sana iltica ediyorum
    Rabbimsin, Rahman ve Rahim olan aşk sensin, beni benden daha iyi bilensin, diyorum

Mustafa CİLASUN

Sayfayı Paylaş