1. * 5651 Sayılı Kanun'a göre TÜM ÜYELERİMİZ yaptıkları paylaşımlardan sorumludur.
    * Telif hakkına konu olan eserlerin yasal olmayan şekilde paylaşıldığını ve yasal haklarının çiğnendiğini düşünen hak sahiplerinin İLETİŞİM bölümünden bize ulaşmaları durumunda ilgili şikayet incelenip gereği 1 (bir) hafta içinde gereği yapılacaktır.
    E-posta adresimiz

Ruhum yaralı, biçare gönlüm hicrana sevdalı!

Konusu 'Mustafa CİLASUN' forumundadır ve MustafaCİLASUN tarafından 7 Nisan 2013 başlatılmıştır.

1. MustafaCİLASUN

MustafaCİLASUN Twitter:@mustafacilasun Özel üye

Beğenileri:
    729
    Ödül Puanları:
    3.830
    Meslek:
    Kamuda yönetici- http//www.facebook.com/mcilasun
    Yer:
    Kayseri
    Banka:
    0 ÇTL

Bilmem ki hangi kelam kifayet ediyor
    Sabrın edebine, izanın saadetine sukut etmek kar etmiyor
    Hüzün hali sineyi dağlıyor, düşler, düşüncelere ram olmakiçin geçit vermiyor
    Umut soluyor, şevk sarsılıyor, neşe kaybolup, ruhumu sızlatıyor,arayış ve firkat iştiyakı dinmek bilmiyor

Gül misali naif ve zarif olmak isterdim
    Bağyi ve bedevi halin berduşluğundan sıyrılmayı dilerdim
    Gülen gözü, asude gönlü, ülfetli simaları görünce içimgider, ah u figan ederdim
    İmrenmek ve ibret almak adına nazar etmeyi nasıl iştiyakla isterve muhabbet etmeyi ne çok hissederdim

Arzular muvazene içinde olmalıdır
    İrade hevese boğulmadan yol alıp, aklı dumura uğratmamalıdır
    Pasif vicdan, gönlü yaralar, ruhu daraltıp hissiyatı tarumarederek ufku karartmamalıdır
    İnsan gönül gözüyle temaşa etmeyi, basiret içinde yaşamayı,erdem ve fazilete ram olmayı arzulayıp, yol almalıdır
    Kalbin ve ruhun şerefi Rabbimiz tarafından vaat edilmiş birhakikattir, onsuz heves kulu felaha mı erdirecektir, izana sorulmalıdır

Habibi Kibriya hakkıyla tanınmadıkça meşk olmaz
    Kulluk kimliği ve hassasiyeti halin mecrasındafilizlenmeyince, iman aşkla buluşamaz
    Ömür, ecele havale edilmiş bir sırr-ı sevdadır, akıl veirade bakımından kitabı yazılan bir idrak timsali romandır, kuşku duyulmaz
    Mizan kime hasret, Arasat ne büyük ve haşyete amil saadet,ihlas ve inayet vuslata tabi kılınan bir hassasiyet-i saadet, kul hakikattenkurtulamaz

Mustafa CİLASUN

Sayfayı Paylaş