1. * 5651 Sayılı Kanun'a göre TÜM ÜYELERİMİZ yaptıkları paylaşımlardan sorumludur.
    * Telif hakkına konu olan eserlerin yasal olmayan şekilde paylaşıldığını ve yasal haklarının çiğnendiğini düşünen hak sahiplerinin İLETİŞİM bölümünden bize ulaşmaları durumunda ilgili şikayet incelenip gereği 1 (bir) hafta içinde gereği yapılacaktır.
    E-posta adresimiz

Ruhun bayram etmeli, kalbin deruhte eylemeli!

Konusu 'Mustafa CİLASUN' forumundadır ve MustafaCİLASUN tarafından 27 Ağustos 2011 başlatılmıştır.

1. MustafaCİLASUN

MustafaCİLASUN Twitter:@mustafacilasun Özel üye

Beğenileri:
    729
    Ödül Puanları:
    3.830
    Meslek:
    Kamuda yönetici- http//www.facebook.com/mcilasun
    Yer:
    Kayseri
    Banka:
    0 ÇTL
    Nefsimden kal etmiyorum
    Aklıma geldiği nispette düşüncelerimi hasretmeyi dilemiyorum
    Akıl ve izanın perdelerini çekiyorum, lal halinde ki ruhuma tevessül ediyorum
    Yazdıran erkin zatında ki acziyetimi teslim ediyorum, alıp götüren ne bahsediyrum

Talim ve terbiye kalp içindir
    Akıl mutlak olan hakikatin firkatine ram olmak için sebeptir
    Vicdan sahipsiz değil, ötenin lisanından demlenen bakirdir, düşünmek niyedir
    Hidayete talip olmak aklın ve idrakin gereğidir, asilik hangi halin bir sefilliğindir

Tohumu bir düşün nedir
    Toprak neden sessizlik içinde sabreden bir naib-i ülfettir
    Vakit kimin tasarrufunda bulunan aşk-ı emindir, fikretmek bunun için bilinçtir
    Ruhunu merak et,kalbini sadece yürek mi sual et nedir,aklının bizzat mahal yeridir

Seni muhatap kabul eden kimdir
    Neden hesap ve mühlet bahşedilen zenginliktir,dikkat niyedir
    Arı bak yaparken, kelebek rengaren uçarken hilkatleriyle niye ahit içindedir
    Av mı olacsaksın, yoksa avcımı, iraden emniyetin içindir, zafiyet neden hüzünlüdür

Nefsine zülmetme, onu ehilleştir
    Bedevinin hali neden çok garipsenir, nitelik ruhun ahengidir
    Nizamsız nefs sanki akortsuz bir saz gibidir, asla uyum içinde olmayan delidir
    İşte akletmek ve idrak ile iradi bukunmak demek, ahir için hesap edilmesi gerektir

Özürlü insan acziyetini bilir
    Özürsüz olan ise onun derdiyle dertlenmeyi gaye edinen nefestir
    Aç ve susuz olan hangi can olursa, merhamet edilmek için düşünmek niyedir
    Rahmetin ve mağfiretin sahibi ve maliki aşikar olan bizzat Rabbimiz değilmidir

Her ecri zatına mal eyleme
    Sana bahşedilen nefesi ve takati tefekkür etmek için çok geçikme
    Kırmak ve dökmek için sakın bir hesaba girme, gönül sadece senin değil gülme
    Hiçten var olan emanetsin, bir hesabın lahzasında ki kefensin, düşünmeden etme

Bayram, varlık adına değil
    Safahat için hiç değil, bahaneler ile tatile çıkmak nasıl bir hal eğil
    Ölüm içinde yaşamalı, tenin cezbeden bir eda ile salınmamalı, maharet değil
    Mahzun ve mağdur nefesleri sevindir, yaşlı ve kimsesizleri ziyaret et, ziyan değil

Mustafa CİLASUN

Sayfayı Paylaş