Rüyada Hangi Renk Ne Anlama Geliyor?

dderya

kOkOşŞ
AdminE
Katılım
29 Tem 2013
Mesajlar
15,536
Beğeniler
8,001
Şehir
izmir :)
#1
Çoğu insan rüya görür. Aslında her insan rüya görür ancak rüya görmediğini iddia edenler sadece gördükleri rüyaları hatırlamazlar. Bazı insanlar da rüyasında sadece renkleri görür. Rüyada gördüğünüz ve anlam veremediğiniz renklerin ne anlama geldiğini merak ediyorsanız buyurun.
Rüyada görülen her bir rengin ayrı bir anlamı vardır. Şimdi
hangi rengin ne anlama geldiğini tek tek açıklayalım.

Beyaz ve gümüş görmenin anlamı

Ay ve kadınsı duyguların yükselişe geçtiğini temsil eder. Saflığın, temizliğin, barışın, ışığın ve aydınlığın rengidir. Rüyada beyaz renk görmek o kişinin iç huzura ihtiyaç duyduğunu gösterir.

Eflatun ve mor tonları görmenin anlamı

Hayat gücünü simgeleyen mor tonlarını rüyada görmek, yaşam sevgisine, seyahatlere ve yeni haberlere işarettir. Kişinin gerçek hayatta özgüveni sağlaması ve yakın bir dost arayışında olmasını temsil eder. Ayrıca sezgisel anlayışta hem artışı hem de eksikliği ifade eder.

Kahverengi ve toprak renkleri görmenin anlamı

Madde ve toprağın rengini rüyada görmek, duygu, heyecan ve kişisel değişim anlamına gelir. Kişinin hayat şartlarına, ruhsal durumuna göre fiziksek konfor arayışı ve dünyaevi zevklerini reddetmesi anlamına gelir.

Kırmızı ve ateş tonları görmenin anlamı

Rüyada kırmızı renk görmek, yaşama arzusunu, cinselliği ve şehveti anlatır. Aynı zamanda öfkeyi ve aceleyi de temsil eder. Kişinin büyük aşk yaşadığına ya da bir olaya çok fazla sinirlendiğine işaret eder.

Mavi ve mavi tonları görmenin anlamı

Hayat gücü, enerji ve sezgileri ifade eder. Rüyada mavi renk görmek, sadakat, akıl ve mantık demektir. Kişinin sakinliğini ve huzura kavuşmasını işaret eder. Ayrıca adaletin rengidir.

Pembe ve gül renkleri görmenin anlamı

Duyguları ve aşkı anlatır. Neşeyi, mutluluğu ve hayalleri
temsil eden pembe renk, romantik ve büyülü bir ilişkiye yorumlanır.

Sarı ve parlak renkler görmenin anlamı

Güneşi ve erkeği simgeleyen sarı renk, sezgilerin, enerjinin ve mutluluğun temsilidir. Bilinçli davranışları, mantığı ve gerçekleri sembolize eder. Soluk sarı, cesaret kaybı ve büyük kayıpları simgeleyebilir.

Siyah görmenin anlamı

Kaynağı bilinmeyen bir endişe halini temsil eder. Korkuların kabuk edilmeyen durumların göstergesidir. Siyah ölümüçağrıştıran bir renktir fakat ölümle birlikte tanımlanacak,yeniden doğuşu sembolize eder. Yeni kapıların açılmasını ve başlangıcı işaret eder.

Turuncu görmenin anlamı

Sağlık, enerji, güç ve mantığı simgeleyen turuncu renk, rüyada görüldüğü zaman sıkı iletişim ve sosyal bir hayat isteği anlamına gelir. Kişinin kendinden memnun olmadığı yerleri değiştirme arzusudur.

Yeşil görmenin anlamı

Sağlığı, hayatı, gelişmeyi, büyümeyi ve umutları işaret eder. Koyu yeşil renk görmek kıskançlık, deneyimsizlik ve güçsüzlüktür.
 

Benzer konular

Top