SABİM'e Gelen Çağrılar

Çağlayağmur

👪🤗
Süper Moderatör
Katılım
15 Arl 2010
Mesajlar
21,292
Beğeniler
4,999
Şehir
Ankara
Takım
GALATASARAY
#1
Sağlık Bakanlığı'nca 2003 yılında hizmete açılan Sağlık Bakanlığı İletişim Merkezi'ne (SABİM) bağlı Alo 184 hattı, birbirinden komik çağrılar alıyor. Vatandaşların şikayet, talep ve önerilerini rahatlıkla bakanlık yetkililerine iletmesi için kurulan SABİM'e gelen komik telefonlar, görevlileri bile güldürüyor. İşte SABİM'e gelen bazı komik çağrılar:

- 5-10 metre aşağıda ikamet eden komşum mangal kömürü yakıyor. Konuyla ilgili olarak sağlık müdürlüğüne başvuruda bulunmama rağmen konuya henüz çözüm getirilememiştir. Bu durumun çözümlenmesini istiyorum. (Aydın)

- Tomografi çektirdikten sonra eve gelip reçel pişirdim ancak reçelin rengi bir anda siyaha dönüştü. Bunun çekilen tomografiden aldığım radyasyonla ilgisi var mı? (Ankara)

- Buzdolabının kapısı 3 yada 4 saat açık kaldı, içindeki yemeği yiyebilir miyiz? (Rize)

- İlgili kurumda saat 15:30 olmasına rağmen bilgisayarların arızalı olduğu belirtilerek kurumu kapatıyorlardı. Konu hakkında gereğini arz ederim. (Konya)

- Yeşil Kart sahibi yaşlı bir vatandaşım. Sosyal Yardımlaşma Vakfı fakir ve yaşlı olmama rağmen bana kömür vermiyor. Sorumluları cezalandırın. (İstanbul)

- Sizde caminin karşısında oturan Mor İsmail'in telefon numara var mı? (Manisa)

- Aile birliği kurulurken, daha sağlıklı toplum yetişmesi adına eşlerin sınava tabii tutularak evlenmesini istiyorum. (Çorum)

- Mahalleyi böcek ve sinekler sardı. Belediyeye dilekçe ile başvurduk ama ilgilenmedi. Konunun tarafınızdan değerlendirilmesini istiyorum. (İstanbul)

- Besin zehirlenmesinden şüphelendiğim için zehir danışma hattını aradım fakat, bol sıvı almamı ve bir sağlık kuruluşuna başvurmamı söylediler. Zehir Danışma Hattı'nın görevini yapmadığını düşünüyorum. (İstanbul)

- Satın aldığım pet suyun içerisinde hormon olduğu duyumunu aldık. Doğru mu? (Tekirdağ)

- Kafede kullanılan nargilelerde suni kömür kullanılıyor, niye müdahale etmiyorsunuz? (İstanbul)

- Bahçedeki ağaçları sinekler sardı ne yapmalıyım? (Erzurum)
 

Benzer konular

Top