1. ÇeReZFoRuM - yeni katılımcılar ve yöneticiler...
  Kendisi dışında 5 katılımcı ve kurallara uyan üye (sürekli devam eden) kazandıranlar ADMİN veya ADMİNE yetkisiyle forum yönetim kadrosunda yer alabilir. Amaç forumda hareketlilik sağlamaktır...Duyuru 31 Mart'a kadar geçerlidir.

Sabrın Zirvesi

Konusu 'Genel Dini Konular' forumundadır ve Çağlayağmur tarafından 13 Temmuz 2011 başlatılmıştır.

 1. Çağlayağmur

  Çağlayağmur Mutlu Süper Moderatör

  Katılım:
  15 Aralık 2010
  Mesajlar:
  15.240
  Beğenileri:
  4.873
  Ödül Puanları:
  11.080
  Cinsiyet:
  Kadın
  Yer:
  Ankara
  Banka:
  3.736 ÇTL
  Allah Dostlarından Hazreti Rabia Hayatını ibadete adayan bu yolda evlenmeyi dahi düşünmeyen yüce kametin hayatında orucun yeri bambaşkaydı Sık sık nafile oruç tutardı bir defasında yiyecek bir şey bulamadı sekiz gün böyle geçmişti ve yiyecek bir iftarlık kuru bir ekmeği bile yoktu Açlık iyice şiddetlenmiş ve kendi kendine acaba nefsime zulüm mü ediyorum diye düşünürken derken kapı çalınır Komşusu bir tabak yemek getirmiştirOrtalık karanlıktır Onu alıp yere koyar Işık aramaya gider Işığı yakınca kedinin yemeği döktüğünü görür Ne yapayım bari iftarı su ile açayım diye düşünür Bu sırada ışık söner ve bardağı alıp su içecekken bardak düşüp kırılır Elini açar:

  -Ya Rabbi! Bu zavallı kulunu deniyorsun, fakat acizliğimden sabredemiyorum, diyerek bir ah çeker Bu sırada gaybden şöyle bir ses duyulur:


  -Ey Rabia! İstersen dünya nimetlerini üstüne saçayım İstersen üzerindeki dertleri kaldırayım Fakat bu dertler ile nimetler bir arada bulunmaz

  Bu sözü işitince Hazreti Rabia:

  -Ya Rabbi beni kendin ile meşgul eyle ve senden alıkoyacak işlere bulaştırma diye dua eder
   

Sayfayı Paylaş