Saç Dökülmesi ve Saç Ekimi

Suskun

V.I.P
V.I.P
Katılım
16 Mrt 2009
Mesajlar
23,140
Beğeniler
322
Şehir
Türkiye
#1
Saç dökülmesi günümüz toplumunda yaygın bir problemdir. Saç dökülmesinin bir çok sebebi olabilir. Bunlardan bazıları kalıtsal olan diğer bir tabirle genetik yani aileden gelen özelliktir, bir diğer yaygın durumsa strese bağlı saç dökülmeleridir. Günümüzde iş hayatına bağlı olarak bu saydığımızlar arasında strese bağlı saç dökülmesi daha etkin olmaya başlamıştır. Saç dökülmesi cinsiyet anlamındada farklılıklar göstermektedir. Erkeklerin saç dökülmesi kadınlara nazaran daha yüksektir.Saç dökülmesi yaş ilerlemesi ile doğru orantılıdır.

Saç dökülmesiyle birlikte insanlar estetik kaygıya düşebilmekte ve kendini psikolojik manada rahat hissetmemektedir. Bu nedenle birçok saç dökülmesi sorunun yaşayan kişi çareler aramaktadır.Fakat başvurulan birçok yöntem maalesef pozitif sonuç sağlayamaktadır. Bu nedenle saç dökülmesine karşı tedbir alırken işin uzmanı hekimlere ya da saç ekimi merkezlerine başvurmak en sağlıklı yöntemdir.

İlerleyen tıbbi teknoloji sayesinde plastik cerrahi ile rahatlıkla saç ekimi yapabilir ve saç dökülmesi yada saçsızlık sorununa çare bulabilirsiniz. Sizinde anlayacağınız üzere saç ekimi profesyonelce yani uzmanları tarafından yapılmalıdır bu sebepten ötürü cerrahlar tarafından, ameliyathane gibi belli standartlar taşıyan saç ekimi merkezlerinde yapılmalıdır.

Saç ekimi birkaç yöntemle olmaktadır FUT saç ekimi (Foliküler Ünite Transplantasyonu) veya FUE saç ekimi (Foliküler Ünite Ekstraksiyonu) yöntemlerinden size uygun olan yöntem hekimler ve uzmanlar tarafından belirlenilerek sizlere tavsiye edilir. Sizinde onayı alınarak uygulama başlatılır.

Kök hücre çalışmaları dünya genelinde gelişen bir çalışma yöntemi olmuştur ve bir çok alana sahiptir bu çalışmalardan saç ekimi de nasibini alarak gelişme göstermektedir ve saç problemi çekenlerin büyük beklenti içerisine girdiği yöntemdir kurum olarak bu gelişmeleri yakından takip ederek gelişmelerden daima haberdar olarak kendimizi dünya genelindeki tıbbi gelişmelerden geri kalmayarak buna paralel olarak her daim geliştiriyoruz ve sizin için en sağlıklı ve güvenilir olanı sunuyoruz.


Saç Ekimi ve Doğal saç çizgisi
Her insanın alnının büyüklüğünü ve saçının ana görünümünü sağlayan alnımızdaki saç çizgidir. Bu çizginin şekli ve kaşlarımıza olan mesafesi saçımızın görünümünü direkt olarak etkiler.

saç ekimi ve çizgisi

yaşayan erkeklerde bu çizgi giderek geriye doğru gider ve sonunda önden bakıldığında görünmez olur ve kellik sorunu ortaya çıkar.

Saç ekimi yapılmadan önce hasta ile görüşülerek saç çizgisinin şekli ve mesafesi mutlaka ayarlanmalı, ve bu işlem sırasında mutlaka ekilecek greft sayısıyla orantılı olarak düşünülmelidir. Çünkü sonuçta çıkacak işin estetik görünümü büyük ölçüde saç çizgisine bağlıdır. Saç çizgisinin düzgün oluşturulması tecrübe ve maharet gerektiren bir durumdur.Saç ekimi hakkında bilgi
Her insan nasıl farklıysa insanı birbirlerinden ayıran özelliklerden biri olan saçta o denli farklıdır. örneğin kimi insanın saçları çok güçlü kimisinin çok zayıf olabilmektedir. buna bağlı olarak bazı insanlar nasıl esmer veya sarışın olabiliyorsa saç rengide o denli farklı olabilir. İnsanların bir çoğu nasıl ki toplumdaki ilk görüntü olan önyargıyı değiştirme amacıyla güzel giyiniyorsa, unutmayın ki beş duyu organınızın bir çoğunun bulunduğu başınızda bulunan saçlar sizin için en önemli aksesuarlardır. Bunun sebebini ise günlük hayatımızda rahatça görebiliriz saç şekillerinin hemen hemen her sene değişmesi, gençlik ve saç kavramının birbirine paralel olması bunların bir göstergesidir.

Biz insanların neredeyse hepimizin saçlarımızla alakalı olarak birbirinden farklı kusurlarımız ve problemlerimiz olmakta. bayanlarda daha çok gebelik ve doğum sırasında oluşan farklılıklar nedeniyle saçlar dökülebilmekte vücut olarak beynimizin yapısı nedeniyle hormonal değişimler olabilmektedir. hemen hemen her gün televizyon, internet, ve bir çok basın yayın organlarında bir çok doğal olduğu söz edilen ürünler önümüze çıkıyor. Bu tip Tarım ve sağlık bakanlığı olmayan ürünler (kullanacağınız tarım ve sağlık bakanlığı bandrolünün bulunmasına dikkat ediniz, bu konuda bahsettiğimiz sadece bandrolü bulunmayan ürünler içindir.) kullanmak yerine saç ekiminin en iyi ürünlerinden biri olan Fue saç ekimi yöntemini kullanmanızı önermekteyiz.

Saç ekimi adını verdiğimiz olay bayanlarda saç kaybı yaşayan kişilerde erkeklerde de saç kaybından şikayeti olan bireylere uygulanmakta ve uygulama sonucunda herkes tarafından oldukça farklı ve iyi sonuçlar alınmaktadır.Şaşırtıcı olarak Sistemik lupus eretamatosus gibi hastalığı olan bireylerde bile kullanılan bu yöntem son derece iyi sonuçlar vermekte hastalık sahiplerinin beklentilerinin tam tersine iyi bir şekilde sonuç alınabilmektedir. Özet olarak saç ekimi adını verdiğimiz olay saçın çok fazla olduğu bölgelerden az olduğu bölgelere yapılan bir transferdir diyebiliriz.

 

Suskun

V.I.P
V.I.P
Katılım
16 Mrt 2009
Mesajlar
23,140
Beğeniler
322
Şehir
Türkiye
#2
FUE SAÇ EKİMİ YÖNTEMİ
Teknolojinin gelişmesiyle birlikte saç dökülmesi ve kellik gibi sorunlara karşı farklı saç ekimi tedavileri geliştiriliyor. Teknolojinin ilerlemesiyle birlikte orataya çıkan bu saç ekimi yöntemlerini ikiye ayırmak mümkündür.


Saç ekimi yöntemleri temel aldıkları mantık yönüyle ayrılırlar. Bu saç ekimi yöntemleri FUT ve FUE olarak adlandırılır. FUE saç ekimi yönteminde ense gibi kıl dökülmesinin çok çok az olduğu bölgelerden, kıl dökülme oranının yüksek olduğu başımızın üst kısmına saç kıl köklerini birer birer aktarmak esastır. FUE yöntemini FUT yönteminden ayıran yönü ekilecek kılların toplu olarak değil, birer birer ve mümkün olan en ince yarı çaplarda alınmasıdır.
 

Suskun

V.I.P
V.I.P
Katılım
16 Mrt 2009
Mesajlar
23,140
Beğeniler
322
Şehir
Türkiye
#3

Doğru Saç Ekimi TedavisiSon 10 yılda saç ekimi çok büyük gelişmeler göstermiştir. Artık saç ekiminde ayakta tedavi yapılarak doğal ve dolgun bir görünüme kavuşulabilmektedir. Tabiki ki saç ekiminden alınabilecek başarı, tedavinin iyi yapılmasıyla doğru orantılıdır.

Saç ekimi yaptırıyorsanız doğru yöntemi ve cerrhanı seçmek durumundasınız. Bu alandaki yeni teknolojileri kullanmak sonucu büyük ölçüde etkiler. Bazı cerrahlar hala eski yöntemler ile saç ekimi yapabilmektedir. İyi bir tedavi sonrasında kuaförünüz bile saç ekimi yaptırdığınızı farkedemez.

Saç ekimi yöntemleri doğal saç ekimi ve diğer ikinci derece yöntemler olarak sınıflandırılır.

Yüksek düzeyde deneyim, zaman ve yetenege sahip olan cerrahlar saç ekimini bir sanat gibi icra ederler. Hasta için kolay, hekim için zor bir yöntemdir.

Böyle bir tedavi yönteminde iyi egitilmis ve isini seven çalisanlari olan bir klinige ihtiyaç vardir. Böyle ortamlarda, tek bir operasyon ile hasta dogal ve dolgun sonucu en hizli iyilesme süreciyle birlikte elde eder.

Diger klinikler zaman ve kaynagi elde edemedikleri için pek de istekli olmamakta ve operasyon sonrasi basariyi kötü anlamda etkilemektedirler.

Hasta için en uygun saç ekimi tedavisi, iyi bir cerrahi operasyon ve sanatsal bir yetenek sonucunda ortaya çikar.


Saç ekimi Yapılırken Neler Yaşanır?

Saç ekimi yapılırken temel amaç hastanın ömür boyu dökülmeyen ense bölgesindeki saçları, ön tarfta dökülen bölgeye taşımaktır.

Aslın amaç sıklaştırma ve daha düzgün bir saç çizgisi elde edilir.

– Öncelikle hangi teknik uygulanacağına karar verilir, burada hastanın görüşleri de hekimin görüşleri de önemlidir (FUE veya FUT)

– Lokal anestezi uygulana hasta operasyona hazırdır.

– Saçlar 1-2 mm boyuna kısaltılır

– Saçlar enseden fue veya fut yöntemi kullanılarak çıkartılır.

– Saçlar ön bölgeye ekilir

– Operasyon yaklaşık olarak 5-8 saat arası sürebilir. Ancak bazı hastalarda bu işlem uzayabilir.

altı (6) ay sonra hastalar yeni saç görünümleri ile normal sosyal yaşamlarına geri dönerler.
 

Benzer konular

Top