1. ÇeReZFoRuM - yeni katılımcılar ve yöneticiler...
  Kendisi dışında 5 katılımcı ve kurallara uyan üye (sürekli devam eden) kazandıranlar ADMİN veya ADMİNE yetkisiyle forum yönetim kadrosunda yer alabilir. Amaç forumda hareketlilik sağlamaktır...Duyuru 31 Mart'a kadar geçerlidir.

Saç Dökülmesindeki İnanılmaz Gerçek

Konusu 'Genel Sağlık Bilgileri' forumundadır ve Papatya tarafından 18 Ocak 2013 başlatılmıştır.

 1. Papatya

  Papatya MEN SEBETE NEBETE... Süper Moderatör

  Katılım:
  6 Ağustos 2012
  Mesajlar:
  17.118
  Beğenileri:
  6.455
  Ödül Puanları:
  11.080
  Cinsiyet:
  Kadın
  Yer:
  Seattle.
  Banka:
  178 ÇTL


  Saç dökülmesine yönelik gerçekleştirilen tüketici araştırması Türkiye'de üniversite okuyan kişilerin okumayanlara göre çok daha fazla saç dökülme sorunu yaşadığını ortaya koydu.

  Araştırmaya göre saç dökülmesi şikâyeti ile eczaneye başvuranların yüzde 40'ının üniversite, yüzde 47'sinin lise mezunu olduğu ortaya çıkarken yalnızca yüzde 12'sinin ilkokul mezunu olduğu belirlendi.

  Saç dökülmesine yönelik ürünler geliştiren Bioxcin markasının yaptırdığı araştırma sonucunda Türkiye'de eğitimine devam edenlerin saç dökülme oranlarının eğitimlerine devam etmeyenlere göre daha yüksek olduğu ortaya çıktı. Buna paralel olarak artan eğitim düzeyi ile birlikte eczanelerden ürün alımının da artığı belirtildi.  Bağımsız araştırma şirketi Akademetre tarafından 15 eczane ve toplamda 750 kişi ile gerçekleştirilen tüketici araştırması sonuçlarına göre saç problemiyle eczaneye gelen tüketici profillerine bakıldığında yarısından çoğunun üniversite ve lise mezunu olduğu görülüyor.

  Eğitim düzeyinin artmasıyla birlikte saç dökülmesiyle ilgili eczane ziyaretlerinin arttığına ve bunu sebeplerine değinen Bioxcin markası Eczane Kanalı Pazarlama Müdürü Elif Öztürk saç dökülmesi için eczaneye gelenlerin genelde erkekler olduğu düşünülürken yüzde 32'lik oranıyla kadınların da önemli bir potansiyel oluşturduğunu belirtti.

  Elif Öztürk, araştırmaya göre saç dökülmesi problemi yaşayan kişilerin yaş ortalamasının 29 olduğunu ve ilginç bir şekilde saç dökülmesine çözüm arayanların yüzde 70'inin bekar olduğunu da sözlerine ekledi.

   
Benzer Konular
 1. KıRMıZı
  Mesaj:
  4
  Görüntüleme:
  773
 2. __nUrAy__
  Mesaj:
  8
  Görüntüleme:
  892
 3. cemree
  Mesaj:
  25
  Görüntüleme:
  5.965
 4. Papatya
  Mesaj:
  0
  Görüntüleme:
  542
 5. KıRMıZı
  Mesaj:
  1
  Görüntüleme:
  387
Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş