Saç Dökülmesini Önleyici Yeni Bir Yöntem

Papatya

Men sebete nebete...
Süper Moderatör
Katılım
6 Ags 2012
Mesajlar
22,804
Beğeniler
6,470
Şehir
Seattle.
#1
Dünyada 1959 yılında yapılan Türkiye ise 2000'li yıllarda yapılan saç ekimi insanları mutlu etmeye devam ediyor. Türkiye'de FUE tekniğinin uygulandığını söyleyen Konya Akademi Hastanesi Dermatoloji uzmanı Kadriye Çimen, saçları dökülen insanlar için saç ekimini, saç dökülmesinin nedenlerini ve Fue tekniğini anlattı.

Çimen "Saçlarımız doğumdan ölüme dek devamlı bir yenilenme halindedir. Bu dökülme mevsimlere bağlı olarak artış ve inişler yaşayabilir. Özellikle ilkbahar da daha belirgin oranda sonbaharda dökülme artışı yaşanabilir.

Bu dökülmenin gün ışığı düzeyinin azalmasıyla oluşan melatonin düzeyindeki azalmaya bağlıolduğu düşünülmektedir. Erkeklerde ve kadınlardasaç dökülmesinin nedenleri farklıdır.Erkeklerdesaç dökülmesi 20'li yaşlarda başlar.Saç dökülmesi erkeklerde daha çokgenetiktir.Günümüzdeher beş kadından birisi saç dökülmesi problemini yaşamaktadır.Saçdökülmesi kadınlarda daha çokhormonal nedenler,stres,doğum,Troit bezi bozukluklarından meydana gelmektedir. Ayrıca; kazalar, geçirilmiş operasyonlar, bazı hastalıklar, kimyasal madde yanıklarıv.b. nedenlerle gelişen skarlar da saç dökülmesine neden olabilir."

FUE yönteminde bu işlem için özel bir cihaz yardımıyla

Çimen, Foliküler üniteler yani saç greftleri doğrudan derinin kök seviyesinden çıkarılır. Dökülmenin olduğu bölgelere açılan kanallar yardımıyla tek tek greftler yerleştirilir. FUE'de donör alanda neşter kullanılmaz, dikiş atılmaz ve köklerin alındığı bölgede gözle görülür bir iz kalmaz, hastada hiçbir komplikasyon olmadan ve günlük aktivitesinden alıkoymadan saçsızlık sorunu çekenleri yeniden saçlarına kavuşturur.
 

Çağlayağmur

👪🤗
Süper Moderatör
Katılım
15 Arl 2010
Mesajlar
21,721
Beğeniler
5,000
Şehir
Ankara
Takım
GALATASARAY
#2
Bu yöntem umarım başarılı oluyordur zira saç dökülmesi sorunu birçok insanda psıkolojik sorunlara neden olabiliyor. Özellikle bayanlarda yaşanan bu psıkolojik sorunlar tedavisi zor durumlara bile ilerleyebiliyor.
 

Benzer konular

Top