Saç İçin En İyi Şampuan

Paradoks ~

... Elif ...
Katılım
6 Eyl 2011
Mesajlar
5,136
Beğeniler
70
Şehir
Konya
#1
Saç İçin En İyi Şampuan Hangisi
Saç İçin En İyi Şampuan Nasıl Olmalı


Saçlarınız için en iyi şampuan hangisi Saçlar için şampuan önerileri Saçlarınıza uygun şampuan nasıl olmalı Şampuan seçimi nasıl olmalı bu konuda aradığınız herşeyi yazımızda bulcaksınız..

İyi bir şampuanın nasıl olması gerektiği hakkında yanlış bilinen çok şey var. Kısa kısa şampuanın nasıl olması ve nasıl olmaması gerektiğini anlatmaya çalışayım.

Öncelikle iyi şampuan az köpürür. Şampuan ne kadar köpürüyorsa o kadar kimyasal içeriyor demektir.
İyi şampuan asla ama asla saç kremi içermez. Saç kremleri düşünülenin aksine saçlarınızı mahvedecek her türlü kimyasala sahiptirler.

Saç dökülmesini önlediğini iddia eden şampuanlar otomatikmen kötüdür.

İyi şampuan asla ama asla SLS (Sodium Lauryl Sulfat) içermez. SLS denilen boktan madde deterjanlarda kullanılan temizlik maddesidir. Bu SLS aynı zamanda şampuanın köpürmesini sağlayan ana maddedir.

Yok ince telli saçlara yok boyalı saçlara özel gibi ibareler belirten şampuanlar bilinki piyasanın en boktan şampuanlarıdır.

Amonyak içeren şampuanlar kesinlikle tercih edilmemelidir. Örnek vermek gerekirse Bioxcin ve türevleri bunlardandır. Bu tür şampuanların sadece WC temizliğinde kullanılması uygun olur :)
Markalı olan ve market şampuanları diye tabir edilen şampuanlar genellikle bu boktan özelliklerden en az 2′sini içerir.

İyi şampuan bitki özlü olmalı ve en azından Provitamin B5 içermelidir.

Organik Şampuanlar / Sabunlar nasıl kullanılmalı?

Bu tür organik ürünler kimyasal şampuanların aksine saç derisine geç bağlanırlar. Dolayısıyla saçınızı iyice köpürtmeli ve en az 5 dakika kadar bekletmelisiniz. 5-6 dakikadan sonra saçınızı çok iyi bir şekilde kurutmalı ve havluyla kurulamalısınız. Unutmadan mümkün olduğunca fön vs gibi olaylardan uzak durun.
 

Benzer konular

Top