saç kırıklarına evde çözüm

dderya

kOkOşŞ
AdminE
Katılım
29 Tem 2013
Mesajlar
15,087
Beğeniler
8,001
Şehir
izmir :)
#1
Uzun saçlı olup da saç kırıklarıyla başı dertte olmayan çok az bayan vardır..
Saçlarınızın kırıklarını aldırmak için kuaföre gittiğinizde ise kuaför bırakın kırığı, kafanızda saç bile bırakmaz. Ne kadar ucundan, kısaltmadan desenizde nafile..Saç kırıkları ne kadar olursa olsun kendini yenilemez,istediğiniz kadar saç serumu,saç bakım maskesi, evde yapılan maskelerden vs kullanın kırıklarınız azalmaz.. Sadece yeni kırıkları önlersiniz. Yani tek çözüm var, saç kesimi.

Öncelikle saçların kırılmaması için ne yapmak gerekir onlara bakalım;

*Saçları ıslakken taramamak gerekir, çünkü ıslak saç daha narin ve kırılgandır. Saçlar kuruduktan
sonra taramak daha az kırılmaya neden olur.

*Saçlarımızı metal ya da plastik taraklarla değil de, tahta tarakla tararsak kırılmayı en aza indirgeriz.. Tarak çok önemli.

*Aşırı ısı, saçın güçsüzleşip kırılmasına neden olur. Yani ne kadar az fön, maşa, o kadar az kırık. Saçı kurutmayan, kırmayan düzleştirici yoktur, düzleştirici satıcılarının kocaman bir yalanıdır 'Seramik olduğu için kırmaz' yalanı.

*Saç boyaları kimyasallar içerdiği için saçın kırılmasına etkendirler, özellikle de açık renkler ve kırmızı, mor gibi farklı renkler.

Saç kırıklarını kesmeye gelince..

Saç kırıklarını kesmek saçı kısaltmaktan çok saçın sağlıklı ve bakımlı olmasını, daha çabuk uzamasını sağlar. Bilim adamları da en iyi saç bakımının saç kesimi olduğunu ortaya koymuş zaten..

Saçımızı kendimiz kesmek istersek de, saçımızı tepeden bi tokayla gevşek şekilde toplayalım.Sonra tutam tutam saç alarak uçlarında gördüğümüz kırıkları ışığa tutarak saç makasıyla keselim.

Saç makası kullanmak çok önemlidir çünkü diğer kumaş makasları, kağıt makasları vs.saçı keserken ucundan tekrar kırılmasına neden olur.
 

Benzer konular

Top