Saç Modeliniz Kişiliğinizi Ele Veriyor!

Papatya

Güzel Günler Göreceğiz.
V.I.P
Katılım
6 Ags 2012
Mesajlar
23,344
Beğeniler
6,904
Şehir
Seattle.
#1


Kadınlarda dağınık saç modeli, kendinden emin, özgürlüğüne düşkün bir kadını yansıtırken, tam topuz modelini ise ağırlığını hissettirmek, asaletini göstermek isteyenlerin kullandığı bildirildi.

Türkiye Berberler ve Kuaförler Federasyonu Başkanı Bayram Karakaş, Bursa'da düzenlenen Uluslararası Yeşil Bursa Saç Festivali'nin kuaförler ve berberler açısından önemli bir etkinlik olduğunu söyledi. Bu festivalde, 2012 yılının saç trendinin ortaya çıkacağını dile getiren Karakaş, beş ülkeden 100 civarında kuaför ve berberin, festival sayesinde kendini geliştirme, yeni modeller görme imkanı bulacağını anlattı.

Özellikle kadınların model seçerken tereddüt ettiğini anlatan Karakaş, şöyle konuştu: "Saç modelleri insanın ruh hali hakkında bilgi verir. Dağınık saç modeli kendinden emin, özgürlüğüne düşkün bir kadını yansıtırken, genellikle gençler tarafından tercih edilir. Gençler, özgürlüğüne düşkündür.

Kısa saçı, daha erkeksi yapıdaki kadınlar kullanır. Tam topuz modeli, ağırlığını hissettirmek, asaletini göstermek, bulunduğu ortamın önemini vurgulamak isteyen kadınlar tarafından tercih edilir.

Arka topuz ve ön kısmındaki bir miktar dağınık saç şekli ise genellikle büro gibi kapalı ortamlarda çalışan kadınların modelidir."

Arkadan bağlanan saç, kadının neşesini gösterir. Bu model, bazen ilgi beklediğini de anlatabilir. Fön çektiren ya da uzun saçlarını kısaltan kadının, hayatının monotonluğundan sıkıldığını, bazı değişiklikler istediğini gösterdiğini belirten Karakaş, "Bakımsız, düzensiz saçlar, depresyon haline işaret eder. Düz kesim saçlar ise günlük yaşam modelidir" dedi.

 
Top Bottom