Saç Rengini Açmanın Yolları

Çağlayağmur

👪🤗
Süper Moderatör
Katılım
15 Arl 2010
Mesajlar
21,729
Beğeniler
5,010
Şehir
Ankara
Takım
GALATASARAY
#1
Saç rengi kişinin ten rengine göre farklılık gösterir. Olaki, saç boyanızın rengi koyu oldu ve bu renk size gitmedi. Ne yapacaksınız?


Saç boyanızın rengini hirrojen peroksit ile yapabilirsiniz.Hidrojen peroksit, toksik etkilerinden korunmanın mümkün olması nedeni ile bu amaçla kullanılır. Hidrojen peroksitte serbest hale geçen oksijen renk açıcı etki yapar. Saçtaki melanine etki ederek onu renksiz hale getirir. Bu madde, hem saç rengini açıcılarla hem de kalıcı boyalarla birlikte kullanılabilmektedir.

Suyla çözeltilerek kullanıma hazır hale getirilir ve tek başına kullanılacak olursa saçın rengini açtığı gibi saçı daha çok gözenekli hale getirir.

Saç boyalarına katılan hidrojen peroksit değişik şekillerde bulunmaktadır.

1. Tablet şeklinde: Bünyesinde kurutulmuş perhidrol içerir ve her tabletin içinde 1 mlt perhidrol bulunur.

2. Krem şeklinde: Doğrudan boyaya karıştırılarak kullanılan hazır haldeki boyalardır. Piyasada hazır olarak sunulan örnekleri ( %3'lük, %6′lık, %9′luk, %12′lik gibi) mevcuttur.

3. Sıvı şekilde (oksijenli sular): Daha çok dekolarasyon işleminde kullanılan hazır ürünlerdir. Bu ürünler de direk olarak kullanılırlar. ( %3'lük, %6'lık, %9'luk )

4. Perhidrol: Saç boyama işlemlerinde belirli dozajlarda saf su ile karıştırılarak kullanılır. Hidrojen peroksidin %30”luk çözeltisidir. Açıkta kalması halinde bozulabilir. Bu nedenle karanlık yerlerde, koyu renk şişelerde muhafaza edilmesi tavsiye edilir.
 

Benzer konular

Top