Saçkıran tedavisi için şifalı bitkiler

Suskun

V.I.P
V.I.P
Katılım
16 Mrt 2009
Mesajlar
23,140
Beğeniler
322
Şehir
Türkiye
#1
Saçkıran tedavisi için şifalı bitkiler


gerekenler:
1.sarımsak
2.ardıç katranı
3.saf vazelin
4.kekik sabunu

başlamadan önce:

-saf vazelin ile ardıç katranı karışımı 1/2 oranında yani ardıç 5 birim ise vazelin 10 birim olacak sekilde karıştırılır.
-sarımsak püre haline getirilir (sakın tuzla yapmayın yada başka birşey koymayın içine)

yapılacaklar:
1-ilk önce saçkıran durumu yuvarlak bir bölgeye aitse o kısımları jiletle kanatmak gerekecektir. kafanın tamamıysa yada büyük yerlerse (çap 5 cm ve daha büyük ise)
2-kanatılan bölgelere yapılan sarımsak(kesinlikle tuzlu omayacak) püresi sürülerek 2 saat saçda bekletilir.
3-bu 2 saat sonunda ardıç katranı ve vazelin karışımı bölgeye sürülür.bu karışımda 1 saat bekletilir.
4-bundan sonra kekik sabunu ile yavaşca temizlenir. kekik sabunu sarımsak ve ardıç katranının kokusunu giderir ve cildi besler.yalnız ardıç katranı cilde yapısacağından çok yavaş ve dikkatli temizlemeniz gerekmektedir. yoksa derinizi yolar pespembe yapar hatta bazı yerlerde kanama başlatır. sakın tırnaklarla yada bezlerle yolmayın. sadece masaj yaparak(onuda parmağı fazla bastırmadan) yapın.

Not:arkadaşlar, özellikle yaraya sarımsak sürerken acı çekebilirsiniz. ama sonuç düşünüldüğünde çekilen 10 dklık hacı hiçtir.

TAVSİYE:bu tedavi yapılırken şampuan vb ürünler kullanmayın sadece kekik sabunu yada ardıç katranı sabunu kullanın. ve bu iş için 1 havlunuzu feda edin.

ÖNEMLİ NOT: sorun eğer kaşınızdaysa oraya sakın ardıç katranı sürmeyin ve jiletle çizmeyin. oraya sadece sarımsak sürün her gün.
 
Top