Saçların Hızlı Uzaması İçin

~meLek~

GalataSaray'ım
Katılım
15 Tem 2013
Mesajlar
3,477
Beğeniler
190
Şehir
Napcan geLcenmi ki?
#1
Saçlarınızın uzaması vücut kimyanızın dengesi ile yakından ilişkilidir. Saç uzaması belli bir noktadan sonra uzamamaya başlar.
Saçlar için kırık uçların temizlenmesi çok çok önemlidir. Tabi doğru şampuan ve saç kremi de etkilidir. Saçların kırılmasına neden olan birçok etken vardır. Örneğin ; yanlış fırçalama ve yıkama, uçlarını gereken sıklıkta kısaltmama, saç şekillendirme , yanlış beslenme ve huzursuz uyumaya kadar daha bir çok nedenler vardır.
Saçlarımızın çabuk uzaması için dengeli beslenmeye dikkat de etmek gerekir. Gerekli vitaminleri almak şarttır.
Şimdi sizlere saçlarınızın çabuk uzaması için birkaç öeride bulunacağım ;
**ilk uygulama : *yoğurt,
*yumurta,
*limon suyu,
*kına.
Bütün bunları karıştırarak yoğun bir hamur hazırlayın. Hazırlanan hamuru tüm saçınıza ve saç derinize masaj yaparak sürünüz. 1 saat sonra şampunla yıkayın.
Ayrıca bu işlem saç dökülmesine karşı da iyi gelecektir.
**ikinci uygulama : *1 yemek kaşığı çörek otu,
*1 yemek kaşığı susam otu,
*1 yumurta sarısı.
Bütün bu malzemeleri iyice karışırın. Saçınıza masaj yaparak sürünüz. 15 dakika boyunca bekletiniz. Daha sonra saçlarınızı ılık su ile iyice durulayın. Saçınızın hızlı uzamasını istiyorsanız bu uygulamayı haftada 1 kez uygulayınız.
**üçüncü uygulama : 1 adet turbu rendeleyin. 1 bardak suyun içinde 30 dakika boyunca pişirin ve ardından süzün. Elde edilen sıvının içine 1 adet yumurta sarısı ekleyin. Bunu iyice çırpın. Elde etmiş olduğunuz bulamacı saç diplerinize masaj yaparak iyice yedirin. 30 dakika kadar bekletin ve sonra durulayın.
SAÇLARIM ÇOK CANSIZ VE DÖKÜLÜYOR
Saçların cansız olmasının en büyük nedeni yetersiz kan dolaşımı. Bu, aynı zamanda saçların dökülmesine de yol açıyor. Kan dolaşımını artırmak için günde iki kere saç derinize parmaklarınızla masaj yapın. Faydasını göreceksiniz. Taramak da farklı bir masaj yöntemi.
 
Top