Saçlarınız ışıldasın!

MeRciMeK

V.I.P
V.I.P
Katılım
20 Mys 2009
Mesajlar
14,251
Beğeniler
1,920
#1
Kuru saçlar kadınları yaşlı ve bakımsız gösteriyor...

"Bir davete katılırken saçlardaki ışıltı, parlak bir cilt kadar önemsenmeli" açıklamasını yapan saç tasarımcısı Oribe, kuru ve ışıltısız saçların kadınları daha yaşlı ve bakımsız gösterdiğini savunuyor. Daniel Hersheson ise saç tellerinin ışıldaması için alkol ile fast-food'dan uzak durulması gerektiğini belirtiyor.

Kuaför yardımı
"Saç dipleriniz ne kadar nemli olursa saç uçları o kadar bakımlı bir görünüme sahip olur" diyen Oribe, saç boyamanın, sık sık şekillendirici ürünler kullanmanın sağlıksız olduğunu ve ve dış etkenlerin elektriklenmeye, kırıklara, saç dökülmesine ve saçın zayıflamasına neden olduğunu belirtiyor. Bunları engellemek için ise maşa, düzleştirici ve fön makinesi gibi ısı etkisi gösteren ürünler kullanmadan önce saça sıcaktan koruyucu sprey (Örneğin L'Oreal Hot Style Constructor) uygulayabilirsiniz. Ancak bu tarz ürünleri saçınızdan uzakta saç diplerinden uçlarına doğru uygulamaya özen göstermelisiniz.

Boyalı saçlara özel
Saç boyası ışığın yansımasını kolaylaştıracak bir yüzey oluşturuyor. Boya Uzmanı Zoe Irwin, kızıl ve esmerlerin Wella Professionals Color Touch kullanarak saç yüzeyinin yüzde 63 oranında daha parlak görünmesini sağlayabileceğini dile getirirken; Sienna Miller gibi sarışınların pırıltı için Wella Lifetex Color Protection Reinse kullanmasını öneriyor. Ayrıca iki boyama seansı arasında parlaklığı korumak için saç renginize en uygun olan şampuan ile saç kremini kullanmanız gerektiğini belirtiyor. Elle Macpherson'ın saç uzmanı Josh Wood ise "Saçınız için en doğru ürünleri kullanarak boyanın daha uzun süre dayanıklı olmasını sağlayabilirsiniz" açıklamasını yapıyor.

Evde acil yardım
Birçok markanın evde rahatlıkla uygulayabileceğiniz farklı özel nem maskeleri bulunuyor. Saçınızın parlaklığını korumasına yardımcı olan bu nem maskesini saçınıza uyguladıktan sonra saçınızı sıcak bir havlu ile sarıp, yaklaşık on dakika beklemelisiniz. Daha sonra ise soğuk bir havluyla tekrar aynı işlemi yapmalı ve ardından durulamalısınız.
 

Benzer konular

Top