Saçlarınıza Parlaklık ve Canlılık Kazandırın

ZeyNoO

٠•●♥ KuŞ YüreKLi ♥●•٠
V.I.P
Katılım
5 Ags 2008
Mesajlar
62,042
Beğeniler
6,306
Takım
GALATASARAY
#1
Saçlarınıza Parlaklık ve Canlılık Kazandırın

Vücudumuzun bütün bölümlerinde olduğu gibi saçlarımızın da sağlığı bizim elimizde. Saçlar yapı olarak ince telli, kalın telli, seyrek ve gür olmak üzere birçok yapıya sahip. Özellikle bayanların saç bakımı konusunda ve güzel görünmeleri adına bu konuya önem vermeleri gerekmektedir. Bayanlar saç balkımı konusunda birçok yönteme başvurup istediklerini sonucu almak için çaba göstermektedirler. Örneğin saçlarının çabuk uzamasını isteyen bayanlar bitkisel ürünler ile bunu gerçekleştirmektedir. Saçlarına gür bir görünüm kazandırmak da bazı yöntemler ile mümkün.

Günümüzde çoğu kişide görülen saç dökülmesi ile çoğu insanın sıkıntısı haline geldi. Saç dökülmesine karşı birçok ürün ve bitkisel maddeler bulunmakta. Saçlarımızın bakımından bahsedecek olursak ise kendimize özen göstererek bunu başarmamız mümkün. Saç bakımı konusunda en çok dikkat edilmesi gereken konu saçlarımıza önem vermek ve onları korumaktır. Özellikle genç kesimin kullandığı briyantin, jöle gibi maddeler saç dökülmelerine yol açmakta. Ayrıca saçlarımızı korumak adına her konuda olduğu gibi besinlere de dikkat etmeliyiz. Çünkü saçlar kökten beslenirler ve buda kan yolu ile aldığımız besinlere bağlı olarak güçlenmektedir.

Kuru baklagiller, kırmızı et, yumurta beyazı gibi besinler kan yolu ile saç köklerini güçlendiren besinlerdir. Bunun yanı sıra saçlara zarar veren bir diğer ürün ise fön. Saçlarınıza gerekli olmadığı sürece asla fön çekmeyin. Çünkü saca uygulanan fön sıcak olduğundan saçları yıpratır ve saç tellerine zarar verir. Saçlarda oluşan kepek, saç dökülmesi ve benzeri sorunlar bitkisel ürünlerle giderilebilir. Örneğin saçtaki kepeği önlemek ısırgan otu körü denilen bitkisel ürünle mümkündür. Ayrıca saç dökülmelerine karşı da lavanta kürü oldukça etkilidir. Bu ürünü evinizde kolaylıkla uygulayabilir ve dökülmelere karşı etki sağlayabilirsiniz.
 
Top Bottom